news

درب اتوماتیک و عوامل موثر در جلوگیری از انتشار کرونا ویروس 19.09.1399

درب اتوماتیک و عوامل موثر در جلوگیری از انتشار کرونا ویروس -

ویروس کرونا (COVID-19) هزاران نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است.

مشاوره خرید درب اتوماتیک کشویی

ویروس کرونا (COVID-19) هزاران نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) به همه کشورها و جوامع یادآوری کرده است که در صورت اعمال اقدامات جدی ، می توان گسترش این ویروس را بطور قابل ملاحظه ای کنترل و مهار کرد.

مقامات بهداشتی ، رعایت بهداشت فردی و عمومی را به عنوان بهترین عامل برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا توصیه می کنند.

از جمله دستورالعمل های پیشگیری عبارتند از:

• دستان خود را مرتبا با آب و صابون بشویید.

• اگر تب ، سرفه یا تنفس دشوار دارید ، بلافاصله درخواست مراقبت پزشکی دهید.

• هنگام بازدید از مناطقی که افراد زیادی هستند ، اقدامات بهداشتی را رعایت کنید.

• نظافت مناطق عمومی و مناطقی را که خطر عفونت محسوب می شوند افزایش دهید.

• از ورود به مراکز و محل های ازدحام جمعیت پرهیز کنید و تماس بدنی را محدود کنید.

• اقدامات بهداشت تنفسی را در پیش بگیرید و از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.

• در صورت امکان در خانه بمانید تا در صورت آلودگی، از عفونت جلوگیری کرده و ناقل بیماری نباشید.

فضاهای عمومی به دلیل ترس از بیماری همه گیر ویروس کرونا خالی شده اند، (تنها بیمارستانها هستند که این روز ها پر شده اند!) اماکنی مانند مراکز خرید ، سوپرمارکت ها ، کافه ها یا دفاتر تعداد بازدید مردم در اطراف آنها به شدت کاهش یافته است.

با وجود این ، شما نمی‌توانید خودتان را در خانه حبس کنید ، و با توجه به شرایط اقتصادی و عوامل دخیل به محل کار خود مراجعه ننمایید.


رعایت پروتکل های بهداشتی به دو عامل بستگی دارد:

1-خود شخص

چرا میگوییم خود شخص ؟ چون که یک سری از موارد و پروتکل ها باید از طرف خود ما رعایت شود .مثل استفاده از ماسک، مراقبت از چشم ها، لمس نکردن محیط تا حد الامکان، استفاده از دستکش، استفاده از شیلد محافظت در برابر ویروس کرونا ، ضد عفونی دست ها با مواد ضدعفونی کننده، رعایت فاصله اجتماعی و...


2-محیط

و عامل دوم خود محیط است یا بهتر بگوییم صاحبان کسب و کار ها یا سازمان ها:

این عزیزان و مسئولین می‌توانند محیط کار را حداقل هفته ای یک بار ضدعفونی کنند، فاصله اجتماعی میزها و کارمندان را افزایش دهند، از دربهای اتوماتیک در شرکت های خود در مغازه ها، هتل ها ، فرودگاه ها، ساختمان های تجاری و ... به جای درب های دستی که یکی از عوامل مهم انتقال ویروس ها و باکتری ها و کلیه آلودگی ها هستند جلوگیری به عمل آورند.

برای حضور در اجتماع اگر یک سری از پروتکل های بهداشتی رعایت شود مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد ، مثلا در بیرون از منزل و محیط های آلوده حتما از ماسک استفاده نمایید. شما گاهی چاره ای جز ترک خانه ندارید ، به عنوان مثال برای خرید کالاهای اساسی یا داروها.

باید خدا را شکر کنید که در بسیاری از این مراکز و مشاغل کارفرمایان از دربهای شیشه ای خودکار استفاده میکنند ، چرا که همانگونه که در جریان هستید بسیاری از آلودگی ها با لمس محیط منتقل می‌شوند.

بسیاری از افراد وقتی که می‌خواهند وارد محلی شوند که درب ورودی ان به صورت دستی باز می‌شود ، درب را با فشار پا یا بازو ، باز میکنند. اما گاهی اوقات نیاز است که شما درب را به سمت خود بکشید ! در این صورت مجبور به لمس محیط هستید.


درب های شیشه ای اتوماتیک این امکان را فراهم می آورند که شما بدون لمس درب به ساختمان وارد یا خارج شوید.

در حال حاضر درب های اتوماتیک در اکثر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی جزئی از موارد ضروری پروتکل های بهداشتی شده اند ، زیرا از ارتباط مستقیم افراد با محیط جلوگیری میکنند.

درب های اتاق عمل یا درب های هرمتیک درهایی هستند که در شرایط قرنطینه نهایت اطمینان را به ما می‌دهند که بیماری های واگیردار در بیمارستان ها کمتر سرایت خواهند کرد.

همچنین ، در انبارهای بزرگ که فعالیت بارگیری و تخلیه زیادی دارند مانند نهاد های گمرکی ، ساختمان های تجاری در بنادر ، انبار های خروجی در فرودگاه ها و .. ، دارای درهای اتوماتیک اساسی هستند. مدیران این مراکز علاوه بر سرعت عملکرد عالی بهترین شرایط بهداشتی را برای آن نهاد و پرسنل خود فراهم می کنند.

پس از پایان همه گیری ویروس کرونا ، قطعا شما به نتایج خوبی از عملکرد درب های اتوماتیک شیشه ای در این روزهای سخت خواهید رسید (در بیشتر مکان ها و ساختمان ها ، از جمله وسایل حمل و نقل عمومی) ، درب اتوماتیک شیشه ای علاوه بر اینکه یک اختراع برای راحتی و آسایش، زیبایی و لاکچری بودن برای مراکز و ساختمانهای ماست یک خدمت پزشکی بزرگ برای منافع مشترک عموم جامعه، نه تنها برای جلوگیری از همه گیری کرونا ویروس ، بلکه برای بهداشت در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا و ویروس های ناشناخته دیگر نیز هست.

منتظر تماس شما هستیم

میتوانید با شرکت تماس تلفنی داشته باشید تا ما در اسرع وقت به شما اطلاعات و کمک لازم را بدهیم.

ما در 24 ساعت شبانه روز آماده هستیم تا به یاری شما بشتابیم.