درب اتوماتیک چشمی سنسوری

درب اتوماتیک چشمی سنسوری درب هایی هستند که بدون اینکه نیاز باشد انسانها کاری انجام دهند، باز یا بسته می شوند. آنها دارای سنسور یا حسگر هایی هستند که تشخیص می دهند چه زمان درب باید باز و چه زمان بسته شود. درب اتوماتیک چشمی سنسوری اجزای مختلفی دارد که شامل دستگاه مرکزی و موتور، ریموت کنترل، جک بازویی و سنسور یا چشمی می شوند.

درب اتوماتیک چشمی سنسوری چگونه کار می کنند؟

درب اتوماتیک چشمی سنسوری از سنسورهای تشخیص نوری یا حرکت برای عملکردهای باز و بسته شدن خود استفاده می کنند. این سنسورها بر روی درب اتوماتیک چشمی سنسوری سوار شده اند یا از بالا یا سمت آن در قاب بندی درب یکپارچه شده اند. این سنسورها از تکنولوژی مادون قرمز یا مایکروویو برای تشخیص حرکت استفاده می کنند و اغلب در تنظیمات تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند تا سهولت دسترسی برای افراد توانمند و معلول توسط درب اتوماتیک چشمی سنسوری فراهم شود .

یکی از مشکلاتی که در ارتباط و استفاده از درب های اتوماتیک ممکن است اتفاق بیفتد، عدم تشخیص درب در باز و یا بسته شدن به موقع است، که دیده شده مشکلاتی را به همراه داشته است. اما در درب اتوماتیک چشمی سنسوری این مشکل برطرف شده است. زیرا در درب اتوماتیک چشمی سنسوری، سنسورهای حساس و فعال تعبیه شده است تا از بروز این نوع مشکلات جلوگیری شود. زمانی که شما از درب اتوماتیک چشمی سنسوری عبور می کنید تا زمانی که عبور شما کامل نشده است درب بسته نخواهد شد. قبلا این مشکل وجود داشت که به خاطر عدم وجود سنسور طی زمان بندی های از پیش تعیین شده بسته می شد و ممکن بود جراحاتی را برای افراد به وجود اورد.

سنسورهایی که در این سیستم درب اتوماتیک چشمی سنسوری تعبیه شده اند همگی هنگام کار با هم تعامل دارند. آنها از طریق ریز پردازنده در واحد کنترل موتور برای فعال کردن دستورات درب های مختلف ارتباط برقرار می کنند. علاوه بر این ، در این تابلوهای کنترل ساخته شده است مدارهای با تأخیر زمان که درب ها را بصورت حالت باز یا بسته نگه می دارند تا زمانی که سنسورهای درب اتوماتیک چشمی سنسوری مکان عبور را خالی نشان دهد.تعامل هماهنگ این وسایل مختلف حساس بسیار مهم است درب اتوماتیک چشمی سنسوری از ایمنی عبور عابر پیاده به شما اطمینان می دهد. هنگامی که این دستگاه های حسگر غیرفعال بشوند ، یا به دلیل عدم نگهداری منظم مناسب ، این دستگاه ها غیرفعال شوند ، این دستگاه ها می توانند به طور بالقوه آسیب برسانند.

علاوه بر کنترل های سنسور در درب اتوماتیک چشمی سنسوری ، بسیاری از درگاه ها نیز دارای سوئیچ درب دستی هستند. شاید این موارد را با نماد یا به عبارت ساده تر "فشار" دیده باشید. این سوئیچ ها به همراه سنسورها برای باز کردن درب کار می کنند .

سیستم درب اتوماتیک چشمی سنسوری مناسب ترین درب برای مناطقی مانند :فرودگاه ها ، هتل ها و غیره می باشند.می توان دلیل استفاده بیشتر از درب اتوماتیک چشمی سنسوری در این مکان ها را وجود اثاثیه و وسایل با افراد دانست که از طریق سنسور های موجود در درب اتوماتیک چشمی سنسوری باعث می شود که درب به ان ها برخورد نکند و بتوانند با خیال اسوده عبور کند. پیچیدگی درب اتوماتیک چشمی سنسوری به وجود سنسورهای ایمنی و کنترل موتور در این نوع درب ها است. انواع درب های اتوماتیک را می توان به طور معمول در خیابان های بزرگ در ساختمانها ، مدارس ، دانشگاهها ، ساختمان پزشکان ، داروخانه ها و موارد دیگر یافت ، در حالی که درب اتوماتیک چشمی سنسوری می توانند به طور معمول در بانکها و هتلها و یا فرودگاه ها مشاهده شوند.

سنسورها :

درب اتوماتیک چشمی سنسوری امروزی از سنسورهای مادون قرمز منفعل و فعال و رادار (استفاده می کنند.معمولاً سنسورهای حرکتی یا نوری در بالای درب اتوماتیک چشمی سنسوری نصب می شوند. این سنسورها هنگامی که افراد به درب اتوماتیک چشمی سنسوری نزدیک می شوند و باعث می شوند که اسلایدها باز شوند. همچنین ممکن است سنسورهای نوری یا حرکات در داخل قاب درب قرار گیرند و یا فقط به طرفین خاموش شوند.

نوع دیگری از سنسور سنسور وزن است که معمولاً در حصیری که درست جلوی درب قرار دارد نصب می شود.در بسیاری از موارد ، سنسورها در دو طرف درب اتوماتیک چشمی سنسوری نصب شده اند که امکان کارکرد و ورودی از هر طرف را فراهم می کند.

ویژگی ها:

از ویژگی های درب اتوماتیک چشمی سنسوری می توان به استحکام فوق العاده، حساسیت خوب سنسورها، ابعاد مناسب، مقاومت مناسب درب اتوماتیک چشمی سنسوری و همچنین نصب آسان ، وزن مناسب و سبک و دوام ظاهر زیبای آن اشاره کرد. لازم به ذکر است درب اتوماتیک چشمی سنسوری دارای ویژگی جالب عایق از نظر صدا و هم چنین از نظر گرما و سرما (عایق حرارتی) می باشد. این نوع از درب ها به علت باز و بسته شدن زیاد ممکن است دچار اصطکاک شوند اما درب اتوماتیک چشمی سنسوری به علت استفاده از ریل های مناسب دارای اصطکاک کمی می باشد و عمل باز و بسته شدن درب اتوماتیک چشمی سنسوری به صورت آسان و بدون سر و صدا صورت می گیرد.

related post

مطلب مرتبط

وجود درب های اتوماتیک چشمی سنسوری به رفاه ما کمک می کند و زندگی ایمن تری برای ما به ارمغان می آورد.

منتظر تماس شما هستیم

میتوانید با شرکت تماس تلفنی داشته باشید تا ما در اسرع وقت به شما اطلاعات و کمک لازم را بدهیم.

ما در 24 ساعت شبانه روز آماده هستیم تا به یاری شما بشتابیم.