news

درب های اتوماتیک چشمی سنسوری چه نوع درب هایی هستند

وجود درب های اتوماتیک چشمی سنسوری به رفاه ما کمک می کند و زندگی ایمن تری برای ما به ارمغان می آورد.

کاربرد درب های اتوماتیک چشمی سنسوری

در مکانهایی که نیاز به امنیت بالایی دارند مانند مکانهای نظامی، یا در مکانهایی که لازم است میزان مصرف انرژی کنترل شود، همانند فروشگاهها و ... ، مکانهای رفاهی مانند بیمارستان ها و منازل، مکانهای بهداشتی مثل آزمایشگاه و اتاق عمل، از نوعی درب اتوماتیک آچیلان در به نام درب اتوماتیک چشمی سنسوری بیشتر استفاده می شود.

مزیت استفاده از درب های اتوماتیک چشمی سنسوری

وجود درب اتوماتیک چشمی سنسوری به رفاه ما کمک می کند و زندگی ایمن تری برای ما به ارمغان می آورد. همچنین سرعت کار را بالا می برد و به ویژه در مکانهای صنعتی جایگزین خوبی برای نیروی انسانی خواهد بود. درب های اتوماتیک چشمی سنسوری به میزان قابل ملاحظه ای مانع هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی می شوند. به طور خلاصه از مزیت های درب های اتوماتیک چشمی سنسوری می توان مصرف کم انرژی، اصطحکاک پایین، مناسب هر نوع دکوراسیون، ایجاد کمترین صدا، کنترل عبور و مرور و ... را نام برد.

انواع درب های اتوماتیک چشمی سنسوری

- درب اتوماتیک چشمی سنسوری دو لنگه که از طریق تغییر طول بازو کار می کنند.

-درب های اتوماتیک کشویی که روی ریلی که در پایین آن قرار دارد می لغزد و به سمت راست یا چپ حرکت می کنند.- درب های اتوماتیک زیر سقفی به وسیله نیروی کششی و چرخشی وارد بر درب عمل می کنند.

- درب های اتوماتیک زیر سطحی از طریق نیروی چرخشی وارد بر محور درب کار می کنند.

-کرکره اتوماتیک رولاپ که از طریق نیروی چرخشی وارد از بالا جمع می شوند.

اجزای درب های اتوماتیک چشمی سنسوری

- موتور الکتریکی: معمولا برای درب های اتوماتیک از موتور تک فاز استفاده می کنند. درب اتوماتیک چشمی سنسوری دو لنگه نیاز به دو موتور دارد، در حالی که برای بقیه درب ها یک موتور نیاز است. این موتور ها کمترین میزان صدا و نویز را دارند. اگر به طور مداوم و یکسره از این موتورها کار کشیده شود داغ می کنند و آسیب می بینند. بنابراین نباید درب های اتوماتیک چشمی سنسوری را پشت سر هم و بی وقفه باز و بسته کرد.

- گیر بکس یا جعبه دنده: برای موتور درب های اتوماتیک چشمی سنسوری تک فاز، نیروی یک موتور به تنهایی کافی نیست. به همین دلیل به وسیله گیر بکس نیروی موتور را افزایش می دهند. با توجه به نوع درب، نوع آن نیز تفاوت دارد.

3-برد الکترونیک: زمان حرکت درب و باز و بسته شدن آن را تنظیم می کند و محل قرارگیری آن در درب های مختلف فرق می کند.

4- ریموت کنترل: یک فرستنده رادیویی کوچک به صورت دستی است که امکان کنترل از راه دور سیستم درب را فراهم می کند.

5- شستی کنترل دستی: هنگام نبود ریموت کنترل از این شستی ها برای باز یا بسته کردن درب استفاده می شود.

6- مولد نیرو: همان جک ها و بازوهای باز و بسته شدن درب است و وظیفه آنها تولید نیروی حرکتی درب های اتوماتیک است.

7-سنسور ها یا حسگر ها(چشمی) : حسگر ها اجزای اصلی درب های اتوماتیک چشمی سنسوری به حساب می آیند.

مهمترین بخش درب های اتوماتیک چشمی سنسوری

حسگر ها یا چشمی ها از اصلی ترین و مهمترین بخش درب اتوماتیک چشمی سنسوری هستند. چشمی ها، وظیفه تشخیص زمان باز یا بسته شدن درب ها و همچنین اطمینان یافتن از اینکه شخص یا وسیله نقلیه ای بین درب نمانده است، یا بهتر بگوییم، اطمینان از عدم وجود مانع در هنگام بسته شدن درب را به عهده دارد. سنسور ها دارای 2 قسمت فرستنده و گیرنده هستند.

نحوه کارکرد درب های اتوماتیک چشمی سنسوری

درب اتوماتیک چشمی سنسوری به این صورت کار می کنند که یک نور مادون قرمز به وسیله دستگاه فرستنده، تولید و پخش می شود و گیرنده آن را دریافت می کند. هنگامی که فردی از مقابل این سنسور عبور می کند یا وسیله ای رو به روی این حسگر قرار می گیرد، اشعه مادون قرمز قطع می گردد. به محض قطع شدن اشعه، دستور باز شدن درب صادر می گردد و درب باز می شود. هنگامی که فرد از مقابل این سنسور کنار رود، مجددا جریان مادون قرمز بین فرستنده و گیرنده برقرار خواهد شد. در این صورت فرمان بسته شدن درب اجرا می شود.

درب های اتوماتیک چشمی سنسوری بسته به اینکه سنسور های داخل آن چه محدوده ای از درب را نشان دهند انواع مختلفی دارند. برخی از آنها اطراف درب و برخی از آنها بین درب و برخی دیگر هم اطراف و هم بین درب را نشان می دهند.در انتخاب چشمی درب های اتوماتیک باید بسیار دقت کرد تا از کیفیت و امکانات بالایی برخوردار باشد چرا که باعث افزایش ایمنی درب اتوماتیک چشمی سنسوری می شوند. سالم بودن چشمی این درب های اتوماتیک را به دو صورت می توانیم تشخیص دهیم. یکی اینکه صدای رله قطع و وصل چشمی ها را بشنویم و دیگری اینکه نور چشمی ها را با دوربین عکاسی یا موبایل چک کنیم.

منتظر تماس شما هستیم

میتوانید با شرکت تماس تلفنی داشته باشید تا ما در اسرع وقت به شما اطلاعات و کمک لازم را بدهیم.

ما در 24 ساعت شبانه روز آماده هستیم تا به یاری شما بشتابیم.