news

دلایل استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی

در کشور های پیشرفته، ده ها سال است که درب اتوماتیک بیمارستانی به عنوان تنها درب مورد استفاده در قسمت های مختلف بیمارستان شناخته می شود.

درب اتوماتیک بیمارستانی

در کشور های پیشرفته، ده ها سال است که درب اتوماتیک بیمارستانیبه عنوان تنها درب مورد استفاده در قسمت های مختلف بیمارستان شناخته می شود. می توان گفت، بیمارستان هایی که از درب اتوماتیک بیمارستانی استفاده نمی کنند، یکی از مولفه های مهم در بخش رعایت بهداشت عمومی و فردی در بیمارستان ها را نادیده می گیرند. در بیمارستان های حرفه ای که در داخل یا خارج از کشور فعالیت می کنند، گاها برای اتاق بیماران نیز از درب اتوماتیک بیمارستانی استفاده می شود. برخی از فواید این درب ها عبارتند از:

• بالا بردن سطح بهداشت در بیمارستان

• تردد آسان در بیمارستان برای افرادی که از عصا استفاده می کنند، کودکان، افرادی که بر روی ویلچر هستند و البته افرادی که باید به دلیل شرایط خاصی که دارند، با تخت جا به جا شوند.

• صرفه جویی در هزینه های بیمارستاننصب درب اتوماتیک به منظور افزایش سطح بهداشت

بیمارستان مکانی است که افراد بیمار و حادثه دیده به آن مراجعه می کنند. افراد ممکن است ویروس های مختلفی در بدن خود داشته باشند یا به دلیل تصادفاتی که برایشان پیش آمده است، دارای انواع زخم، بریدگی، سوختگی و... باشند. این زخم ها منبع بسیاری از عفونت ها و آلودگی ها در بیمارستان است. درب های قدیمی دارای دستگیره هایی هستند که برای باز و بسته کردن درب، باید از آنها استفاده کرد و در واقع آنها را لمس کرد. ممکن است پیش از شما چندین فرد بیمار با میکروب ها یا ویروس های مختلف، دستگیره ی این درب را لمس کرده باشند. اگر نکات بهداشتی را به طور کامل انجام ندهید و دستان خود را به درستی شستشو ندهید، راحت تر از آنچه که فکر کنید، این ویروس ها و میکروب ها ممکن است از طریق دستگیره ی درب، به بدن شما منتقل شوند و شما را بیمار کنند. درب اتوماتیک بیمارستانی این مشکل را حل کرده است. در درب اتوماتیک بیمارستانی سنسور هایی تعبیه شده است که با نزدیک شدن افراد به درب، آن را باز کرده و پس از عبور شخص، به صورت خودکار آن را می بندد. در حین استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی، هیچ گونه تماسی با درب برقرار نمی شود که نه تنها در بیمارستان ها، بلکه در بسیاری از اماکن عمومی، حائز اهمیت است. البته به دلیل شرایط خاصی که در بیمارستان ها حاکم است، اهمیت رعایت بهداشت، بسیار بالاست.

تردد آسان با نصب درب اتوماتیک بیمارستانی

عبور و مرور در بیمارستان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که به بیمارستان ها مراجعه می کنند، اصولا دچار بیماری یا حادثه شده اند و توانایی فیزیکی خود را تا حدودی از دست داده اند. بنابراین اینکه بخواهند درب های بیمارستان ها را باز و بسته کنند، گاها برایشان مشکل است. به خصوص افراد معلول، کودکان، افرادی که از ویلچر و عصا استفاده می کنند و افراد این چنینی، معمولا در استفاده از درب های قدیمی، دچار مشکلات بیشتری هستند. درب اتوماتیک بیمارستانی این مشکل را نیز حل کرده و با باز و بسته شدن خودکار، باعث تردد آسان تمام افراد می شود. این مورد را هم فراموش نکنید که در بسیاری از موارد، پرستاران و خدمه ی بیمارستان، باید افراد را با تخت از بخشی در بیمارستان به بخش دیگر منتقل کنند. در چنین شرایطی درب اتوماتیک بیمارستانی بسیار عبور و مرور را آسان کرده و علاوه بر آن، سرعت انتقال افراد را نیز افزایش می دهد.کاهش هزینه ها با نصب درب اتوماتیک بیمارستانی

نصب درب اتوماتیک بیمارستانی می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند. بسیاری از مواقع، افراد در حین ورود و خروج از درب سالن بیمارستان، فراموش می کنند درب را ببندند. سیستم های گرمایشی و سرمایشی که در بیمارستان روشن هستند، از انرژی برق، گاز یا ... استفاده می کنند. در صورتی که درب برای مدتی باز بماند انرژی تلف می شود. برای جلوگیری از این مشکل، می توانید اقدام به نصب درب اتوماتیک بیمارستانی کنید که به صورت خودکار، باز و بسته می شوند. هزینه های مصرف انرژی در یک بیمارستان، بسیار بالاست و هر شیوه ای که بتوان به واسطه ی آن، این مصرف بالای انرژی را کاهش داد، باید مورد توجه قرار بگیرد. نصب درب اتوماتیک بیمارستانی یکی از شیوه هایی است که در این راستا مورد استفاده قرار می گیرد.

منتظر تماس شما هستیم

میتوانید با شرکت تماس تلفنی داشته باشید تا ما در اسرع وقت به شما اطلاعات و کمک لازم را بدهیم.

ما در 24 ساعت شبانه روز آماده هستیم تا به یاری شما بشتابیم.

درب اتوماتیک بیمارستانی

خرید و نصب درب اتوماتیک بیمارستانی چندین سال است که در ایران مرسوم شده و بسیاری از بیمارستان های خصوصی و دولتی از آن بهره می برند. استفاده از این درب ها مزایای فراوانی در بیمارستان ها دارد. همین مزایا مسئولین بیمارستان ها را قانع کرده است تا با صرف کمی هزینه ی بیشتر، اقدام به خرید و نصب درب اتوماتیک بیمارستانی برای مجموعه ی خود کنند.

روزانه بیشترین استفاده افراد از درب ها می باشد. امروزه سیستم ها پیشرفت کرده اند. درب های اتوماتیک امروزه بسیار در بین افراد رایج شده است. درب های اتوماتیک انواع های مختلف دارند: مانند درب اتوماتیک بیمارستانی که در ادامه به توضیح این درب می پردازیم. درب اتوماتیک بیمارستان به طور کلی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده می شود. درب اتوماتیک بیمارستانی در لابی بیمارستان کمک می کند و به کارکنان بیمارستان اجازه می دهد که در اتاق ها به سرعت به ویژه در موارد اضطراری بحرانی به راحتی مانور دهند.

در درب اتوماتیک بیمارستانی سیستم کنترل هوشمند ،چندین دستگاه هوشمند و محافظ پیکربندی شده است. سیستم کنترل هوشمند اتوماتیک تراشه های ساخته شده ی میکرو رایانه را برای تنظیم پارامترها انتخاب می کند. شما می توانید باز و بسته ایده آل برای راه اندازی درب اتوماتیک بیمارستانی را انتخاب کنید.درب اتوماتیک بیمارستانی به طور خاص در بخش سلامت کاربرد دارد. با در نظر گرفتن این هدف، تیم ما تمام تلاش خود را برای ترکیب مهندسی و طراحی به صورت یکپارچه انجام داده است تا یک درب قابل تنظیم که حداکثر کارایی برای شما را تضمین کند، آماده و ارائه دهد. درب اتوماتیک بیمارستانی ما برای اتاق های اشعه ایکس، حداکثر ایمنی و راحتی را ارائه می دهند که عملکرد و زیبایی های بالا را نیز فراهم می کنند. علاوه بر این، گزینه اضافه کردن یک پانل دید شیشه ای با سرب و دوربین برای نظارت بیشتر نیز وجود دارد، در حالی که حفاظت در برابر اشعه ایکس را نیز به همراه دارد.

زمینه استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی

اتاق های عملیاتی

اتاق های پرتودرمانی

اتاق های ICU / CCU / RCU

آزمایشگاه های ویژه تجهیزات

اتاق های توانبخشی

اتاق های اورژانس

اتاق های بیمارستان عفونی

اتاق های MRI

اتاق های آنژیوگرافی

ویژگی های درب اتوماتیک بیمارستانی

طیف وسیعی از درب اتوماتیک بیمارستانی ساده یا دوگانه است که اجازه می دهد تا سیستم های باز با لولا به داخل و یا خارج باز شود. درب اتوماتیک بیمارستانی از فولاد ضد زنگ ساخته می شود. درب اتوماتیک بیمارستانی در شرایط اضطراری می تواند بدون هیچ گونه تماس فیزیکی باز و بسته می شود که این محصول به سرعت شما در انتقال بیمار کمک می کند و یا اینکه بیماری در بیمارستان با صندلی چرخدار حرکت می کند درب اتوماتیک بیمارستانی راحتی و ایمنی را برای آن بیمار فراهم می کند. در قسمت های حساس و ایزوله بیمارستان، درب اتوماتیک بیمارستانی به رعایت بهداشت کمک می کند و ایمنی پرسنل را تضمین می کند، چون در این قسمت باید نکات استریل رعایت گردد، پس استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی به آنها مکم می کند و از انتقال بیماری و ویروس جلوگیری می کند.

مشخصات درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی بهتر است بزرگ باشد

بتواند حرکت سریع را برای پرسنل فراهم کند

جنبه های امنیتی داشته باشد

بتواند به سرعت تعمیر شوند

صرفه جویی در زمان را به همراه داشته باشد

تردد آسان و عدم تماس دست با درب

سیستم درب اتوماتیک بیمارستانی طیف وسیعی از درب های بیمارستان را شامل می شود. درب اتوماتیک بیمارستانی به طور خاص طراحی شده اند تا شرایط بهداشتی و ضدعفونی جراحی، ICU، اتاق های ایزوله و مناطق حساس بیمارستان را فراهم کنند. درب اتوماتیک بیمارستانی دارای پنجره هایی برای مشاهده و انتقال بیمار می باشند. ما همچنین سیستم های پانل های مدولار برای اتاق عمل و جراحی طراحی کرده ایم. امکان کنترل بصری اتاق از خارج را توسط کارکنان پزشکی فراهم می کند، که معمولا استفاده از آن در اتاق های عملیاتی، اتاق های اکتشافی، بخش های مراقبت های ویژه، بخش نوزادان و غیره است.

در بعضی از قسمت های بیمارستان، درب اتوماتیک بیمارستانی به صورت دو طرفه باز می شود و در بعضی قسمت ها درب اتوماتیک بیمارستانی با توجه به فضا به صورت کشویی باز و بسته می شود. جدا از مزیت های گفته شده، این محصول در انتقال بیماران بسیار کمک می کند، زیرا برای انتقال بیماران جه به صورت ویلچر و چه به صورت تخت رفت و آمد را به راحتی امکان پذیر می کند. جنس این درب معخمولا از آلومینیوم و فولاد ضد زنک ساخته می شود.

انواع درب اتوماتیک بیمارستانی

این محصول انواع مختلفی دارد که می توان به درب رول بالا مناسب برای اتاق های ایزوله، درب شیشه ای ضد آب مناسب برای اتاق های CCU و ICU می باشد.