آخرین اخبار

  • اعطای نمایندگی در سراسر ایران
    اعطای نمایندگی در سراسر ایران

    شرکت آچیلان دُر ، به منظور توسعه شبکه فروش خود در تمامی استانهای کشور نماینده فعال می پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مربوطه مراجعه و یا با شماره های 09128299813 و 02144973692 تماس حاصل فرمایید.

شرایط عمومی معاملات آچیلان دُر


نظر به این که شرکت مهاد صنعت ، مالک برند آچیلان دُر، معتقد به مشتری مداری و ملتزم به اصل «تعلق حق به مشتری» می باشد و نظر به این که اين شركت عمیقاً، معتقد به ضرورت حاکمیت «اصل شفافیت» در معاملات تجاری می باشد و نظر به اینکه اين شرکت معتقد به ضرورت آگاهی و اطلاع مشتریان از شرایط عمومی قراردادهای خود با مشتریان می باشد، شرایط عمومی معاملات این شرکت به شرح ذیل اعلان می گردد:

انجام هرگونه معامله با طرفهاي تجاري اين شركت أعم از مشتريان ، كارفرمايان ، خريداران ، نمايندگي ها بر اساس اين شرايط ميباشد ، به جهت سهولت در تنظيم متن، من بعد اين شرايط ” شرايط عمومي معاملات آچيلان دُر“ ناميده شده و شركت مهاد صنعت (با مسيوليت محدود ) به شناسه ملي : ١٠١٠١٣٧٢٣٦٣ تاريخ تاسيس : 27/07/1371 به شماره ثبت: ٩٣١٢٧ اداره ثبت شركتها و موسسات غيرتجاري تهران به آدرس : تهران ، ستارخان ، قبل از چهارراه خسرو پلاك ٥٨١ مالك برند آچيلان دُر به جهت اختصار ” آچيلان دُر“ ناميده ميشود

شرايط حقوقي معاملات :

- کلیه داد و ستدها و مبادلات و معاملات آچيلان دُر از جمله عقد قرارداد فروش، عقد قرارداد حمل و نصب تحویل، تولید، ارسال، ارائه خدمات و پیشنهادات قیمتی مشمول ”شرايط عمومي معاملات آچيلان در“ خواهند بود.

- مفاد ”شرايط عمومي معاملات آچيلان دُر“ حاکم بر تمام قراردادها و توافقاتي است که توسط آچيلان دُر با شرکای تجاری خود (که خریدار نامیده می شوند) در مورد فروش کالاها یا ارائه خدمات صورت می گیرد. بدین منظور این ضوابط برای تمامی خدمات و یا پیشنهاداتي كه به خريدار داده ميشود و معاملاتي كه در آینده با خريدار انجام شود اعمال می شود، حتی اگر این ضوابط و شرایط، بطور مجدد بصورت جداگانه مورد توافق قرار نگیرند.

- آچيلان دُر مسئولیت قراردادهایی را عهده دار می باشد که در دفاتر رسمی خود و با شرایط و ضوابط عمومی تعریف شده خود منعقد گردیده است و دیگر شرایط عمومی مورد نظر خریداران بر قراردادهای این شرکت حاکم نخواهد بود.

- تمام توافقاتی که فی مابین آچيلان دُر و خريدار، در خصوص انجام کاری منعقد می گردد، باید مکتوب باشد. ضمن آنکه هر گونه تغییرات، اصلاحیه ها و یا اصطلاحات درمورد این قرارداد باید به صورت کتبی و با توافق طرفین باشد ،

- صرفاً دارندگان امضاء مجاز شرکت اجازۀ امضاء و عقد قرارداد را دارا می باشند و توافقات انجام شده بين خريدار و افرادي كه فاقد سمت قانوني در شركت ميباشند فاقد اعتبار بوده مگر در صورتي كه اين افراد داراي مجوز و وكالت كتبي از طرف آچيلان دُر براي عقد قرارداد باشند.

- هرگونه تحویل کالا یا تامین قطعات یا خدمات مطابق ”شرايط عمومي معاملات آچيلان دُر“ در خصوص فروش محصولات و يا ارايه خدمات آچيلان دُر مي باشد كه بسته به شرايط ميتواند “شامل فروش، مدیریت پروژه، برنامه ریزی، نصب، خدمات مونتاژ، تعمیر و نگهداری، تعمیرات، اصلاح، تجدید نظر، بازرسی و ایجاد نرم افزار یا خدمات مشاوره ای باشد.

- روابط قانونی بین شرکت ”مهاد صنعت مالك برند آچيلان دُر ” و خریدار تنها بر مبنای قرارداد و یا پیش فاکتور تاییدشده و مطابق شرایط و ضوابط عمومی حاضر، ممکن می باشد.

قرارداد و یا پیش فاکتور شامل تمام موافقتنامه های مدون در مورد موضوعات فی مابین خواهد بود. تعهدات شفاهی كاركنان آچيلان دُر قبل از ارائه ی هرگونه سند مکتوب، قانونی نبوده و موافقت نامه های شفاهی طرفین با قرارداد کتبی جایگزین می گردند، خریدار میتواند با استفاده از فکس و یا ارسال ایمیل نسبت به تایید پیش فاکتور و یا امضای قرارداد تا ارائه ی اصل نسخ مربوطه به آچيلان دُر اقدام نماید.

- خریدار در حفظ حقوق مالکانه و مکتسب و مشروع آچيلان دُر متعهد بوده و در نگهداری و عدم اشاعه ی تمام اسناد ذکر شده، برآورد هزینه ها و نقشه ها، نمودار ها، محاسبات، بروشورها، کاتالوگ ها، مدل ها، ابزار ها و سایر اسناد و خدمات مسولیت پذیر خواهد بود. بر این اساس، خریدار ملزم میباشد اسناد ذکر شده در بندهای فوق را بدون مجوز کتبی فروشنده و به هیچ وجه برای قراردادن اهداف غیر مرتبط مورد استفاده قرار نداده و به ویژه برای اشخاص ثالث افشا ننماید. لذا در صورتی که مذاکرات به عقد قرارداد و یا ایجاد معامله نیانجامید خریدار میبایست نسبت به استرداد اسناد ذیربط بلافاصله پس از درخواست آچيلان دُر اقدام و چنانچه نسخ ثانوی از آن اسناد تهیه گردیده آنها را معدوم نماید.

- هر دو طرف بایستی تمام اسناد و اطلاعاتی را که در خلال همكاري به هر نحوي از يك ديگر به دست آورده اند را محرمانه نگهداری نمایند. این تعهدات حتی پس از خاتمه قرارداد نیز موثر می باشد و در صورت تأیید افشای اسناد و اطلاعات به اشخاص ثالث حق اعاده ی حیثیت برای طرفین از مراجع ذیصلاح محفوظ خواهد ماند.

- برای پیگیری و حل اختلاف کلیه ی موارد ناشی از روابط فی مابین مطابق با متن قرارداد ، اقدام لازم باید در دادگاه تابعه ای مطرح شود که مربوط به دفتر مرکزی شرکت ”مهاد صنعت مالك برند آچيلان دُر“ باشد. بر این اساس پیگیری امور قضایی در شعب دادگستری شهر تهران امکانپذیر خواهد بود.

- روابط حقوقی بین فروشنده و خریدار به طور منحصر بفرد تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد اين امر درخصوص مشترياني كه خارج از مرزهاي جمهوري اسلامي هستند نيز معتبر ميباشد مگر در مواردی که خلاف این اصل توافقی حاصل گردد.

- ناتوانی در انجام هر یک از شرایط قرارداد یا تحویل و خدمات که شامل ”شرايط عمومي معاملات آچيلان دُر“ میباشند، بر اعتبار موارد باقیمانده قرارداد تاثیر نمیگذارد. اگر قرارداد یا ”شرايط عمومي معاملات آچيلان دُر“ در این خصوص متعارض باشند، طرفین با اعمال مقررات معتبر قانونی موافقت مینمایند و با توجه به اهداف تجاری قرارداد و اهداف مندرج در ”شرايط عمومي معاملات آچيلان دُر“، در صورت شناسایی مواردی دیگر که دارای وجاهت قانونی باشند اقدام لازم جهت حذف و یا تبیین آنها انجام میگیرد.

شرايط سفارشات و قراداد هاي خريد محصولات آچيلان دُر :

-انجام آماده سازي محل براي نصب محصولات آچيلان در بعهده كارفرما ميباشد و در صورت عدم استحكام زير سازي ويا موارد ديگري كه باعث بروز خسارت به محل ساختمان در هنگام انجام مراحل نصب شود ، شركت آچيلان در فاقد هر گونه مسئوليت ميباشد ، به طور كلي خسارت هاي احتمالي ناشي از فرايند هاي حمل ، نصب و راه اندازي بعهده شركت آچيلان در نميباشد .

- اقدامات اولیه شامل اندازه گیری کارشناس فنی، مشاوره، ارائه پیش فاکتورهای پیشنهادی به همراه نقشه های طراحی شده با جزئیات اجرایی به صورت رایگان توسط آچيلان دُر انجام خواهد شد.

- همه پیشنهادات ارائه شده توسط آچيلان دُر، در مراحل اولیه فاقد هرگونه الزام اجرایی می باشد، به بیان دیگر تا زمان تایید پیش فاکتورها و یا عقد قرارداد هرگونه پیشنهادی فاقد وجاهت الزام آور اجرایی خواهد بود.

-برآورد کالا و خدمات بر اساس درخواست خریدار توسط آچيلان دُر ارائه می گردد. برآورد هزینه با مدت زمان اعتبار آن مرتبط بوده و پس از انقضای مدت ذکر شده در پیش فاکتورها بررسی برآورد قیمت و اعلام مجدد آن بعهده آچيلان دُر خواهد بود.

-قیمت های اعلام شده توسط آچيلان دُر بر اساس آخرین لیست مصوب قیمتها به روزرسانی گردیده و به خریدار اعلام میگردد اين قيمت ها در سراسر كشور يكسان ميباشد مگر اينكه موضوع سفارش از نوع غير معمول و سفارش برمبناي مشخصات خاص درخواستي خريدار باشد .

-پیش فاکتور آچيلان دُر به منزله ی مناسب ترین پیشنهاد جهت برآورده ساختن نیاز خریدار بوده و بنا به مورد شامل قیمت كالاهاي موضوع سفارش (مانند : اپراتور،شیشه، فریم، قفل،باتری،ریموت رسیور، کلید تعیین وضعیت،سنسورهای ایمنی و حرکتی و … ) ، اعلام هزينه حمل و نصب و راه اندازي میباشد. همچنين ممكن است پيش فاكتور شامل يكي از اين موارد و يا تمامي آنها و يا ساير اقلام درخواستي خريدار باشد .

-تا پيش از ارايه سفارش قطعي بنا به درخواست خریدار می توان نسبت به تغییر پيش فاكتورها و افزايش يا كاهش اقلام و كالاهاي پيشنهادي اقدام نمود ، ولي بعد از قطعي شدن سفارش ، كاهش يا لغو سفارش ، يا هرگونه تغيير در سفارش مشمول هزينه هايي ميباشد كه بر اساس قراداد في مابين و يا بر اساس ”شرايط عمومي معاملات آچيلان دُر“ تعيين ميگردد

- براساس لیست قیمت تصویب شده برخی از اقلام از جمله قفل،باتری،ریموت رسیور و کلید تعیین وضعیت میتواند بصورت اختیاری و یا رایگان مطابق با نوع سیستم های خریداری شده ارائه گردد. هزینه ی هرگونه ملزومات جانبی و یا ارائه ی خدمات ویژه، كه پس از تاييد پيش فاكتور توسط خريدار درخواست شود به عهده ایشان خواهد بود و با تاييد كتبي پيشنهاد اراييه شده توسط آچيلان دُر اجرا و هزينه آن در فاكتور نهايي لحاظ ميگردد .

-تاييد پيش فاكتور هاي آچيلان دُر توسط خريدار و يا پرداخت پيش پرداخت به آچيلان دُر به منزله اراييه سفارش قطعي توسط خريدار به آچيلان دُر محسوب خواهد شد حتي اگر موعد پيش فاكتور گذشته باشد ، ولي آچيلان دُر ميتواند در صورت تاييد پيش فاكتور بعد از انقضاى مهلت اعتبار پيش فاكتور و يا تاخير در پرداخت پيش پرداخت توسط خريدار از قبول سفارش امتناع ورزد.

- ارائه پیش پرداخت توسط خریدار بر اساس شرايط پيش فاكتور به منزله ی ثبت سفارش و اقدام لازم جهت تولید بوده و امضای قرارداد و یا تایید پیش فاکتور به تنهایی حتی در صورت اندازه گیری فنی محل نمیتواند سایر مراحل تولید را الزام آور نماید. به بيان ديگر تا زماني كه پيش پرداخت به آچيلان دُر پرداخت نشود آچيلان دُر مسئولیتی در قبال سفارش آن نخواهد داشت .

- همچنين آچيلان دُر ميتواند از خريدار درخواست نمايد علاوه بر تاييد پيش فاكتور نسبت به عقد قرارداد اقدام نمايد و در صورت امتناع خريدار از انعقاد قرارداد، آچيلان دُر مي تواند از پذيرش سفارش خودداري نمايد .

-در صورت نياز فني پروژه و يا درخواست كاركنان فني خریدار مبنی بر تغییر در ابعاد، رنگ و یا جزييات فني، اخذ تاييديه كتبي از كاركنان پروژه براي آچيلان دُر ملاك عمل بوده و نيازي به اخذ تاييديه مجدد از شخص خريدار نمي باشد. همچنين در صورتي كه اين تغييرات باعث ايجاد افزايش يا كاهش مبلغ قرارداد تاميزان ١٠% درصد مبلغ كل پيشنهاد قيمت شود نيازي به اخذ تاييديه مجدد از خريدار نبوده و ملاك عمل فاكتور نهايي آچیلان دُر خواهد بود . مبناي تعيين قيمت براي تغييرات مذكور ليست قيمت مصوب آچيلان دُر مي باشد و توجه به اين نكته ضروري است كه تغيير ابعاد و مشخصات برخي از كالاها (مانند شيشه ، فريم و روكش استيل و …) با ميزان تغيير رابطه مستقيم نداشته و در بسياري از موارد خارج شدن از ابعاد استاندارد باعث افزايش يك باره قيمت شده و يا درصورت كاهش ابعاد و تغيير اندازه ها به صورتي كه محدود به ابعاد استاندارد شود باعث كاهش يك باره قيمت ميگردد ، به عنوان مثال چنانچه ابعاد شیشه خارج از استاندارد باشد قيمت هر متر مربع 25% افزایش خواهد یافت ( حداکثر ابعاد استاندارد شیشه های ایرانی و اروپایی 225x150 و شیشه های چینی 213x150 می باشد )

-ثبت سفارش فقط در صورتی اتفاق می افتد که به صورت کتبی و مطابق با قانون توافق شده باشد. منظور از قانون چارچوب تعریف شده توسط قوانین مدنی و تجاری و سایر قوانین مدون جمهوری اسلامی ایران می باشد.بر این مبنا چنانچه ثبت سفارش صورت گرفته و طرفین توافق به عقد قرارداد نموده باشند، آچيلان دُر باید به منظور انجام فرآیند تولید و مونتاژ نسبت به اخذ تاییدات فنی و اندازه گیری نهایی اقدام نماید و خريدار موظف به همكاري در اين زمينه مي باشد.

-سفارش خریدار پس از صدور تاییدیه داخلي آچيلان دُر مبني بر پذیرش سفارش (فرم تاييد سفارشات ) وارد مراحل تولید، ارسال و نصب مي گردد ، و خريدار در صورت نياز مي تواند درخواست دريافت كپي فرم تاييد سفارشات را نمايد.

- کلیه ی اطلاعات ارائه شده توسط آچيلان دُر در خصوص موضوع قرارداد (مانند قيمت ، وزن، ابعاد، ارزش افزوده، نصب، حمل و داده های فنی همچنین نقشه ها و تصاویر) تا زمان آماده بودن محل جهت اندازه گیری فنی و تایید فرم های مربوطه تقریبی است، مگر اینکه پلان های ارائه شده توسط خریدار و با تایید ضمنی ایشان، قابلیت استفاده برای اهداف مورد توافق در قرارداد و انطباق دقیق آنها جهت تولید را داشته باشند.

- پس از آماده بودن محل جهت اندازه گیری نهایی جزييات دقيق ابعاد و اندازه ها توسط آچيلان دُر برداشت شده و در صورت وجود هرگونه تغییر در ابعاد و یا مشخصات موضوع سفارش، با اخذ تاییدیه ی مکتوب از خریدار يا كاركنان خريدار يا مسيولين ذي ربط در پروژه انجام می گیرد كه تاييد هركدام از آنان به منزله تاييد خريدار مي باشد .

- جایگزینی و یا تغییرات در اجزا و نوع سیستم نیز تا مرحله ی اندازه گیری نهایی و قبل از تولید امکان پذیر می باشد مگر اينكه پلان های ارائه شده توسط خریدار و با تایید ضمنی ایشان مبناي توليد و ساخت باشد .

- در صورتي كه خريدار نسبت به اراييه نقشه و يا تعيين ابعاد دقيق محل نصب اقدام نمايد، مسوليت صحت اين اطلاعات با خريدار بوده و نيازي به اندازه گيري مجدد توسط فروشنده نيست و درصورت عدم صحت اطلاعات ارائه شده توسط خريدار كليه هزينه ها و خسارت هاي احتمالي ناشي از عدم صحت اين اطلاعات به عهده خريدار خواهد بود .

- درصورتي كه پس از برداشت ابعاد توسط مسئول اندازه گيري آچيلان دُر و يا پس از ارايه ابعاد و اندازه هاي قطعي توسط خريدار، كه مبناي توليد مي باشد، تغييراتي در محل نصب به وجود آيد كه ابعاد محل نصب با سيستم هاي توليد شده همخواني نداشته باشد كليه هزينه هاي ناشي از توليد مجدد ، حمل و نقل ، ارسال ، ارسال نصاب و ساير هزينه هاي احتمالي ناشي از اين امر به عهده خريدار خواهد بود تشخيص و اعلام آچيلان دُر در اين خصوص مورد تاييد خريدار خواهد بود .

- درصورتي كه پس از تاييد قطعي رنگ فريم و شيشه توسط خريدار كه مبناي توليد مي باشد تغييراتي در رنگ شيشه يا فريم يا ساير موارد مورد درخواست مشتري باشد بسته به مرحله اجرايي كار و اين كه مراحل توليد و يا حمل و ارسال و يا نصب تا چه ميزان انجام شده باشد كليه هزينه هاي ناشي از توليد مجدد ، حمل و نقل ، ارسال ، ارسال نصاب و ساير هزينه هاي احتمالي ناشي از اين امر به عهده خريدار خواهد بود و تشخيص و اعلام آچيلان دُر در اين خصوص مورد تاييد خريدار خواهد بود .

- مهلت تحویل قيد شده در پيش فاكتور هاي آچيلان دُر الزام آور نیست، مگر اینکه به طور صریح در قرارداد تایید شده باشد.

- مهلت تحویل پس از دريافت پيش پرداخت آماده بودن محل و اندازه گیری فنی آغاز گردیده و در صورت آمادگی خریدار جهت تحويل كالا و يا عملیاتی نمودن مراتب نصب، آچيلان دُر اقدام به تحویل کامل و راه اندازی سیستم بر اساس شرايط قرارداد می نماید.

- هزینه های مربوط به بازدیدهای اولیه و اندازه گیری فنی رایگان بوده ولي چنانچه خریدار پس از تاييد سفارش و انجام اندازه گیری نهایی و حد اكثر تا سه روز پس از انجام اندازه گيري ( مشروط بر اينكه مراحل توليد و آماده سازي توسط آچيلان دُر آغاز نشده باشد ) از خريد منصرف شود میبایست معادل سه درصد مبلغ كل پيش فاكتور را بابت هزینه ی بازدید و مشاوره ی اولیه پرداخت نماید.

- در صورتي كه خريدار پس از سه روز از تاريخ تاييد سفارش و يا پس از شروع مراحل توليد و پيش از پايان مراحل توليد و تا حداكثر ده روز پس از تاييد سفارش از خريد منصرف شود، ميبايست معادل ٣٠ درصد مبلغ كل پيش فاكتور را بابت جريمه كنسل كردن سفارش به آچيلان دُر پرداخت نمايد .

- در صورتي كه خريدار پس از١٠ روز از تاريخ تاييد سفارش و يا پس از پايان مراحل توليد و پيش تحويل كالا از خريد منصرف شود، ميبايست معادل ٦٠ درصد مبلغ كل پيش فاكتور را بابت جريمه كنسل كردن سفارش به آچيلان دُر پرداخت نمايد .

- پس از تحويل كالا و يا حمل كالا از كارخانه آچيلان دُر امكان فسخ سفارش وجود نداشته و خريدار موظف به پرداخت تمام مبلغ پيش فاكتور مي باشد .

- در خصوص سفارشات خاص و محصولات با منشا سفارشات خارجي خاص نظير دربهاي ريولوينگ ، دربهاي فولدينگ و غیره پس از تاييد سفارش در هيچ مرحله اي امكان فسخ سفارش وجود نداشته و خريدار موظف به دريافت كالا و پرداخت وجه به آچيلان دُر به شكل كامل مي باشد .

- بیمه محصولات در برابر هرگونه خطر از جمله سرقت، حوادث غیر مترقبه، تخریب و غیره تا زمان تحويل كالا به خريدار به عهده آچيلان دُر مي باشد و پس از تحويل كالا به خريدار (شامل تحويل كالا به خريدار در محل كارخانه آچيلان دُر و يا در صورت حمل توسط آچيلان دُر تحويل كالا در محل پروژه ) تمامي مسيوليت ها به عهده خريدار است.

- در صورت حمل كالا توسط آچيلان در و ارسال كالا توسط باربري به ويژه در شهرستانها و مشتريان خارج از كشور ، خريدار مكلف است بلافاصله پس از دريافت كالا نسبت به كنترل و بررسي انطباق آن با ليست اقلام ( پكينگ ليست) ارسال شده همراه با بار، توسط آچيلان در اقدام نمايد و در صورت وجود هرنوع كسري و يا اختلاف، مراتب را بلافاصله و حداكثر ظرف ٢٤ ساعت از زمان دريافت كالا به آچيلان در اعلام نمايد در صورت عدم اعلام طَي اين مدت كالاي تحويل شده كامل و بدون نقص محسوب شده و در صورت وجود هر نوع كسري كه در آينده اعلام يا مشخص شود خريدار مسئول بوده و بايد نسبت به تأمين خسارات و وجوه مربوطه اقدام نمايد مگر اينكه اسناد و مدارك داخلي آچيلان در نشان دهنده كسري در ارسال باشد.

- خریدار پس از دریافت کالا بصورت صحیح و سالم، پکینگ لیست های پیوستی را تایید نموده و مسئولیت حفظ و نگهداری آنها را تا زمان نصب به شکل صحیح و سالم عهده دار خواهد بود.

- در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی یا کسری کالا در زمان تحویل آچيلان دُر موظف به اصلاح موارد در اسرع وقت و ارسال و تحویل مجدد با حفظ مدت زمان مورد نظر می باشد.

در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی و یا مفقود شدن اقلام پس از تحويل كالا به خريدار و قبل از شروع عمليات نصب آچيلان دُر ضمن اعلام به خریدار و اخذ تاییدات اجرایی تولید و تامین مجدد به منظور ادامه ی عملیات اجرایی اقدام می نماید و خريدار موظف به پرداخت هزينه هاي مربوطه بنا بر فاكتور ارائه شده توسط آچيلان دُر ميباشد.

شرايط سفارشات و قرارداد هاي حمل و نصب و راه اندازي:

شرایط حمل و نصب به محل پروژه شهر و استان مورد نظر بستگی داشته که در این راستا خریدار میتواند نسبت به تحویل کالا از درب کارخانه و یا ارسال در محل پروژه توافق نماید در صورت عدم تعیین شرايط حمل، محل تحويل كالا درب كارخانه آچيلان دُر بوده و خريدار بايد راسا نسبت به حمل كالا اقدام نمايد.

- در صورتي كه طبق برنامه از قبل تعيين شده و يا با هماهنگي خريدار يا كاركنان خريدار پرسنل بخش نصب آچيلان دُر در محل پروژه حاضر شوند و بنا به هر دليلي در محل، آمادگي نصب وجود نداشته باشد و يا خريدار يا كاركنان خريدار و يا مسئولین پروژه يا مراجع ذيصلاح ديگر دستور توقف عمليات نصب را صادر نمايند خريدار موظف به پرداخت ٨٠ درصد هزينه قراداد نصب و راه اندازي مي باشد .

- آچيلان دُر پس از تولید و مونتاژ جهت انجام مراحل ارسال و نصب با خریدار هماهنگ نموده و در صورتي كه طبق قراداد و يا پيش فاكتور تاييد شده حمل به عهده آچيلان دُر باشد آچيلان دُر مسئولیت ارسال و تحویل به صورت صحیح و سالم را تا محل پروژه عهده دار خواهد بود ، در غير اين صورت حمل تا محل پروژه به عهده خريدار مي باشد

- بیمه ی پرسنل نصب به عهده آچيلان دُر می باشد و پس از تحويل كالا به خريدار تمامي مسئوليت ها به عهده خريدار است.

- تامین شرایط محیطی و ملزومات مناسب به منظور نصب و در صورت نیاز تهیه نردبان، جرثقیل و یا داربست به عهده خریدار خواهد بود، چنانچه خریدار امکان تامین موارد فوق را نداشته باشد، آچيلان دُر نسبت به تامين امكانات مذكور اقدام نموده و هزینه های مربوطه را از خريدار مطالبه مي نمايد .

- کلیه ی ابزار آلات فنی جهت نصب و راه اندازی توسط آچيلان دُر تامین و پرسنل نصب در این خصوص تجهیز می باشند با اين حال خريدار مكلف است در صورت نياز نسبت به تامين ابزار آلات فني جهت نصب و راه اندازي با پرسنل نصب در حد مقدورات همكاري نمايد .

- خریدار در صورت نیاز به هرگونه انتقال و یا جابجایی در طبقات با همکاری پرسنل زیرمجموعه خود و همکاری و نظارت پرسنل آچيلان دُر اقدام مي نمايد و موظف به رعایت نکات ایمنی در اين زمينه مي باشد، چنانچه خریدار از معرفی افراد و یا همکاری در این خصوص ممانعت ورزد، مسئولیت هرگونه تاخیر يا هزينه اضافه به عهده ی ایشان خواهد بود.

-به طور معمول و طبق برنامه ریزی زمانی، مراتب نصب سه روز پس از ارسال و تحویل کالا به محل پروژه بوده، که زمان مذکور مي تواند با هماهنگي طرفين تغيير نمايد .

- مدت زمان نصب و راه اندازی براي سیستمهای اسلایدینگ عموماً یک روز کاری بوده و در سایر سیستم ها نیز وفق مدت زمان درج شده در متن قرارداد و هماهنگی قبلی با خریدار اقدام می گردد.

- خریدار مي بايست بلافاصله پس از نصب و راه اندازی،کالاها را مورد بررسی قرار داده و در صورت پيدا شدن هر گونه نقص قابل مشاهده و یا در صورت نقص های پنهان پس از کشف، به طور مشخص و ترجیحاً مکتوب، نقص و یا نواقص احتمالی را به آچيلان دُر اعلام نماید. آچيلان دُر موظف است پس از نصب، کلیۀ قطعات و تجهیزات را تست نموده و به طور کامل ضمن آموزش مراتب، جهت استفاده به خریدار تحویل نماید. بدیهی ست مسئولیت تعمیرات و یا جایگزینی تمام قطعات و یا اصلاح نواقص احتمالی بدون هزینه تا پايان دوره گارانتي توسط آچيلان دُر انجام می گیرد.

- خریدار موظف است که کالاها را با توجه به استانداردهای متعارف مراقبت نموده تا از هرگونه آسیب مصون بمانند. با توجه به این امر مسوولیت و الزام حفظ و نگهداری سیستم های نصب شده پس از تایید فرم تحویل نهایی در برابر آتش، آب و سرقت و به طور کلی بیمه محصول خریداری شده به عهده ی ایشان خواهد بود.

به بیان دیگر شرایط ارائه ی گارانتی محصولات زمانی میسر می باشد که خریدار در جهت حفظ محصول و جلوگیری از هرگونه آسیب دیدگی، سرقت و یا دستكاري سيستم ها توسط سايرين و بروز خسارات احتمالی، تمهیدات لازم را اجرا نموده باشد.

شرايط گارانتي و قرارداد هاي خدمات :

- انجام آماده سازي محل براي نصب محصولات آچیلان دُر بعهده كارفرما ميباشد و در صورت عدم استحكام زير سازي ويا موارد ديگري كه باعث بروز خسارت به محل ساختمان در هنگام انجام مراحل نصب شود ، شركت آچیلان دُر فاقد هر گونه مسئوليت ميباشد ، به طور كلي خسارت هاي احتمالي ناشي از فرايند هاي حمل ، نصب و راه اندازي بعهده شركت آچیلان دُر نميباشد .

- در صورت بروز نقص در کالای ارائه شده و یا هرگونه کسری در مراحل اجرایی خریدار می تواند با اعلام موارد به آچيلان دُر مراتب جایگزینی را پیگیری نماید. آچيلان دُر موظف است در كوتاه ترين زمان ممكن نسبت به رفع نقص اقدام نمايد

- از آنجا که تعمير و نگهداری سیستم ها به عهده آچيلان دُر می باشد، خریدار حق واگذاری کالا را تحت عنوان مالکیت در جریان معامله و یا پس از نصب و راه اندازی به اشخاص حقیقی و حقوقی نخواهد داشت، لذا در صورت تغییر محل و یا فروش ملک و یا واحدی که در آن درب اتوماتیک نصب گردیده خریدار موظف است بهره ور جدید را جهت ارائه ی پشتیبانی سیستمها با مشخصات ارتباطی جدید به واحد خدمات آچيلان دُر اعلام نماید.

- ارائه ی خدمات و پشتیبانی کالا با توجه به حفظ عنوان جهت خریدار همیشه توسط آچيلان دُر انجام می گردد. بر این اساس آچيلان دُر با ارائه ی بهترین سرویس های خدماتی در طول دوره ی گارانتی از سيستم ها پشتیبانی می نمايد و پس از اتمام دورۀ گارانتی با نظر خريدار نسبت به انعقاد قراردادهای خدمات و پشتیبانی در اشکالِ طلایی ، نقره ای و عادی اقدام خواهد نمود.

- چنانچه پس از نصب و راه اندازی خریدار نیاز به اتصال و یا اجرای هرگونه متعلقات جانبی و یا تعویض و تغییر قطعات به منظور ارتقای سیستم را داشته باشد، آچيلان دُر ضمن برآورد و اعلام هزینه های ذیربط، پس از اخذ تاییدات لازم از ایشان اقدام مقتضی را انجام خواهد داد و خريدار موظف به پرداخت هزينه هاي مربوطه مي باشد.

- آچيلان دُر موظف است بازبینی و سرویس های دوره ای سیستم ها را در طول دوره گارانتی به شكل رايگان و پس از آن در صورت عدم انعقاد قرارداد خدمات طلایی با دريافت وجه نسبت به ارائه خدمات پشتیبانی تا ١٠ سال اقدام نماید. لذا برای انجام این سرویس ها، نمایندۀ آچيلان دُر با احراز هویت توسط خریدار نسبت به ارائه این سرویس ها اقدام خواهد نمود و بدین ترتیب در هر مرحله از دخالت افراد ثالث و بروز مشکلات ثانوی در ارائه خدمات جلوگیری به عمل می آید. شایان ذکر است خدمات طلایی آچیلان دُر، براساس لیست قیمت مصوب تنظیم و شرایط و نحوه اجرای آن مطابق با شرایط دوره گارانتی میباشد.

- خریدار می بایست با شناسایی پرسنل خدمات مجوز ارائه ی سرویس داهی به ایشان را صادر و در صورت بروز هرگونه مشکل مراتب را بلافاصله به دفتر آچيلان دُر اطلاع رسانی نماید.

- خریدار مكلف است از هرگونه الصاق برچسب و یا مارک ثانوی بجز لیبل های خاص آچيلان دُر بر روي محصولات آچيلان دُر جلوگیری نموده و در صورت مشاهده مراتب را به آچيلان دُر اعلام نماید. همچنین هیچ فردی به هیچ عنوان مجاز نيست شماره سریالها و یا کدهای قطعات از روی سیستم ها را مخدوش و یا حذف نماید، مسئولیت حفظ کلیه ی موارد اشاره شده ی فوق به عهده ی خریدار خواهد بود و در صورت قصور گارانتي محصول باطل خواهد شد.

- چنانچه خريدار بنا به هر دليلي تصميم به استفاده از خدمات افراد ثالث براي تعمير، رفع نقص ، تغيير محل نصب ، سرويس دهي و يا انجام تغييرات در محصول را داشته باشد آچيلان دُر فاقد هرگونه مسئولیتی در اين زمينه بوده و خريدار ضمن تقبل كليه هزينه هاي احتمالي از اين امر مطلع مي باشد كه در صورت دخالت افراد ثالث يا خريدار يا كاركنان خريدار و يا ساير دست اندركاران محل نصب در اين امور گارانتي محصول ابطال شده و انجام هر گونه خدماتي از آن پس مستلزم پرداخت هزينه به آچيلان دُر مي باشد.

- تضمین کیفیت مناسب کالاها و مواد ارائه شده و عملکرد کارکنان ذیربط به عهده آچيلان دُر می باشد. لذا گارانتی نقص هایی را که به دلیل مداخله خریدار و یا اشخاص ثالث صورت می گیرد، پوشش نخواهد داد. آچيلان دُر تنها مسئول نواقص اجرایی امور مربوط به خود بوده و هرگونه مداخله فنی توسط مشتری و یا کارکنان ایشان بدون نظارت متخصصین فنی آچيلان دُر الزامات گارانتی را ملغی می نماید.

هیچ گونه ضمانتی برای خسارات ناشی از موارد زیر وجود ندارد:

استفاده نادرست ، فک و یا نصب و راه اندازی مجدد توسط خریدار یا اشخاص ثالث، دست کاری و یا تعمیرات نادرست و بدون اطلاع شرکت آچيلان دُر توسط خریدار یا اشخاص ثالث، غفلت در نگهداری و شرایط محیطی نامناسب، تجهیزات نامناسب، استفاده از مواد جایگزین یا تعویض قطعات، هرگونه تغییر در سازه محل نصب درب اتوماتیک، اثرات نامطلوب و غیر طبیعی درمحل نصب، ورود آب داخل سيستم هاي الكترونيكي ومكانيكي محصول ، استفاده از مواد شیمیایی جهت شستشو و یا سایر موارد مشابه ، بروز نواسانات بسيار شديد برق یا شرایط محیطی نامناسب.

در صورت بروز موارد فوق الذكر و يا در صورت نقض مهر و موم توسط خریدار یا اشخاص ثالث گارانتي محصول لغو می گردد.

- در صورتی که خریدار به صورت نادرست در مورد وجود نقصی که به فروشنده مربوط نمی شود شکایت کند، فروشنده حق دارد که هزینه های معقول مربوط به تعمیر و یا پیدا کردن بروز مشکل و اياب وذهاب را از خریدار اخذ نماید.

- در صورت نیاز خریدار به جابجایی سیستم ها از محلی به محل دیگر، آچيلان دُر ضمن اخذ تاییده خريدار و دریافت هزینه های مربوطه اقدام لازم را به عمل آورده و این امر مشمول شرایط گارانتی نخواهد بود ولیکن در صورت اعتبار مدت زمان گارانتی پس از جابجایی سیستمها همچنان تحت گارانتی می باشند.

- شروع مدت زمان گارانتی از تاريخ تحويل كالا به مشتري خواهد بود حتي اگر از سيستم ها استفاده اي صورت نگيرد و يا نصب و راه اندازي به هر دليل متوقف شود .

- در صورت اعلام نياز خريدار مبني بر لزوم اتصال سيستم هاي درب اتوماتيك نصب شده به دستگاه های جانبی همچون پرده هوا، سیستمهای کنترل تردد، شبکه های مدیریت هوشمند و غیره پس از اعلام خریدار به آچيلان دُر اقدام مقتضی جهت هماهنگی لازم انجام گرفته که درصورت وجود امكانات در سيستم هاي نصب شده این موارد مشمول خدمات ویژه ی دوره ی گارانتی خواهد بود.

- هرگونه ارائه خدمات و یا سرویس دهی در طول دوره ی گارانتی به صورت رایگان می باشد که طبق فرم های ذیربط موارد رسیدگی شده ثبت و به تایید طرفین خواهد رسید. همچنین در صورت اعلام نیاز به خدمات توسط خریدار، رسیدگی و بازدید در تهران حداکثر تا دو ساعت پس از اعلام و در سایر شهرها حداکثر تا ۱۲ ساعت صورت میگیرد در صورت نیاز به تعویض قطعه و عدم موجودی نزد تکنسین مربوطه ظرف حداکثر ۲۴ ساعت نسبت به تجهیز مورد پس از بازدید اولیه اقدام می گردد.

ساير شرايط :

- شرایط پرداخت بر اساس ضوابط مصوب آچيلان دُر و يا طبق توافقات مکتوب فی مابین اجرایی خواهد شد.

- پس از تكميل مراحل توليد در كارخانه آچيلان دُر خريدار بايد بلافاصله نسبت به تصفیه موضوع خريد بر اساس فاكتور فروش تنظيم شده توسط آچيلان دُر اقدام نمايد تا امكان خروج كالا از كارخانه به وجود آید.

- در صورت تاخير خريدار در پرداخت، با توجه به وارداتي بودن اكثر اقلام، آچيلان دُر مي تواند با توجه به ميزان نوسانات قيمت تاسقف ماهيانه ١٥% درصد جريمه تاخير از خريدار مطالبه نمايد . بديهي است هرگونه عدم پرداخت اسناد مالی و یا تاخير در پرداختها توسط خریدار را می توان از مراجع ذیصلاح قانونی پیگیری نمود.

- خریدار بدون رضایت کتبی آچيلان دُر حق واگذاری قرارداد و یا قسمتی از آن را به شخص ثالث ندارد.

- درصورت بروز اختلاف و يا وجود هر نوع ايراد در محصولات و يا تاخير در تحويل، خريدار مجاز به متوقف نمودن يا تعويق در پرداخت ها به هيچ صورتي نميباشد مگر با توافق و تاييد مدیریت آچيلان در

- مدت زمان معمول جهت تولید،ارسال و نصب پس از ثبت سفارش و عقد قرارداد در سیستم های اسلایدینگ دربهای اتوماتیک ۲۰ روز کاری بوده که این زمان بسته به فوریت مورد نیاز خریدار و با حفظ استاندارهای اجرایی و کیفیت تولید می تواند تقلیل یابد.

زمان لازم در سیستم های خاص از جمله کرو، فولدینگ، برک اوت، سوئینگ و ریوولوینگ و ساير محصولات آچيلان دُر بسته به شرایط به خریدار اعلام می گردد.

- هرگونه تاخیر در مدت زمان مندرج در متن قرارداد و یا پیش فاکتور مورد توافق در صورت بروز قوای قهریه، بلایای طبیعی و موارد غیر قابل پیش بینی، موجه و مورد تایید طرفین خواهد بود حتي اگر در قرارداد اين امر قيد نشده باشد .

- چنانچه تاخیرات احتمالي در مدت زمان تولید، تحویل، نصب و راه اندازی از طرف خریدار باشد و مواردی چون عدم تاييد ابعاد و اندازه هاي برداشت شده توسط خريدار ، عدم ارايه تاييديه هاي مورد نياز در خصوص رنگ و ابعاد و يا محل دقيق نصب ، اختلافات کاری، بروز مشکلات مالی، مشکلات در دستیابی به تاییدیه های قانونی لازم، عدم آماده سازی محل جهت نصب و يا تاخير در پرداخت وجوه مربوط به خريد كه باعث عدم خروج كالا از كارخانه آچيلان دُر خواهد شد و مواردی از این دست باشد، درصورت تولید و مونتاژ سیستم و طول کشیدن موانع بيش از يك ماه خریدار می بایست بابت هر روز تاخیر در تحويل گرفتن كالاي موضوع معامله روزانه سه دهم درصد از مبلغ قرارداد را به عنوان انبارداری پرداخت نمايد و آچيلان دُر مجاز به درج اين هزينه در فاکتور نهایی خواهد بود ، چنانچه مشکلات ذکر شده تا شش ماه به طول بیانجامد آچيلان دُر از عهده هرگونه تعهدات خارج گردیده و مي تواند ضمن ابطال سفارش نسبت به درخواست خسارت ابطال سفارش اقدام نمايد. بدیهي است انجام مجدد مراحل اجرایی منوط به توافقات مجدد بر حسب مصوبات قیمتی به روز شده خواهد بود، هرگونه ادعای خسارت در این گونه موارد توسط خريدار منتفی می باشد.

- در صورت نیاز به تمدید و تغییر در مدت زمان قرارداد بسته به شرایط تولید و مونتاژ آچيلان دُر می تواند ضمن اعلام به خریدار به صورت مکتوب و اخذ تاییدات لازم اقدام نماید و چنانچه امکان تمدید و یا تاخیر توسط خریدار میسر نباشد هیچ گونه خسارت و جریمه ای مشمول آچيلان دُر نخواهد بود مگر در مواردی که به صورت مکتوب در متن قرارداد و به طور مشخص از قبل درج شده و توافق گردیده باشد. شایان ذکر است اعمالِ هرگونه جریمه ی تاخیر تنها با عقد قرارداد و درج خسارت تاخیر در آن موجه بوده و هرگونه ثبت، در ذیل پیش فاکتورها و یا اوراق دیگر از حیّز انتفاع خارج می باشد.

- در مواردی که تاخير در پروژه بر اثر قصور آچيلان دُر باشد و جریمه ی تاخیر توسط خريدار در قرارداد پیش بینی نشده باشد و خریدار مي تواند ضمن ارائه ی مدارک مستدل، ادعای خسارت نماید، در اين صورت آچيلان دُر موظف است جهت جبران، ضمن بررسی موارد و در صورت اثبات ادعای ایشان بابت هر هفته تاخیر يك دهم درصد از مبلغ قرارداد را به عنوان جريمه به خريدار مسترد نماید.

- بازرسی از محل پروژه در هر یک از مراحل فرآیند انجام كار خصوصا قبل از نصب و راه اندازی توسط خریدار صورت گرفته و صحت آماده بودن محل جهت اجرا توسط خريدار تایید می گردد.

- آچيلان دُر پس از ثبت سفارش و عقد قرارداد و يا تاييد پيش فاكتور می تواند در هر زمان نسبت به بازديد حضوری و یا غیر آن از محل نصب اقدام نماید.

- چنانچه خریدار به هر دلیل از بازرسی جهت اندازه گیری فنی و یا نصب اجتناب ورزد مسئولیت هرگونه تاخیر و خسارت احتمالی به عهدۀ ایشان می باشد.

- تا زمان تسويه حساب كامل و پرداخت كليه چك هاي خريدار آچيلان دُر مالك كالاي مورد معامله بوده و در صورت عدم پرداخت وجوه از طرف خریدار، آچيلان دُر مي تواند نسبت به فسخ قرارداد از جانب خريدار و باز پس گيري كالا و يا جمع آوري آن از محل نصب بدون نياز به اخذ مجوز از خریدار اقدام نمايد. در اين صورت سفارش ابطال شده و خريدار بايد بر مبناي شرايط فسخ سفارشات نسبت به پرداخت جريمه ها و وجوه مربوط به هزينه هاي فسخ اقدام نماید و در صورتي كه كالا به خريدار تحويل شده باشد، آچيلان دُر مي تواند ضمن بازپس گيري كالا، معادل ٩٠ درصد مبلغ كالا را به عنوان خسارت مطالبه نمايد ، به بيان ديگر در صورت عدم پرداخت يا برگشت خوردن هر یک از چكهاي مشتري، آچيلان دُر مي تواند ضمن باز پس گيري كالا تا ٩٠% درصد مبلغ خريد و ١٠٠% درصد هزينه هاي نصب و راه اندازي را مطالبه نمايد .

- چنانچه محل نصب طبق استانداردهای تعریف شده توسط قوانین ساخت و ساز جمهوری اسلامی ایران و یا عرف معمول، دارای نقص و یا موارد خلاف قانون باشد، آچيلان دُر هیچ گونه مسئولیتی در قبال اجرای سیستم ها در مکان های دارای اشکال مهندسی نداشته لیکن ضمن رعایت تاریخ انقضای گارانتی به تعهدات خدماتی خود پایبند خواهد ماند، مگر آنکه قانونگذار الزام به جمع آوری سیستمها را صادر که در این صورت خریدار می بایست ضمن اعلام به فروشنده ایشان را از آخرین وضعیّت سیستم جمع آوری شده و اقدامات بعدی مطلع سازد.

- در صورت نقص در تامین و یا عدم موجودی کالای مورد توافق آچيلان دُر موظف است چنانچه ضرورت اجرا و اتمام پروژه ايجاب نماید، نسبت به جایگزینی سیستم ها و یا متعلقات جانبی با سيستم ها و متعلقات جانبي دیگر با مشخصات فني بالاتر از سفارش اقدام نمايد كه اين امر مورد پذيرش خريدار مي باشد با اين حال در اين صورت خريدار مي تواند از پرداخت مابه التفاوت كالاي نصب شده با كالاي خريداري شده امتناع ورزد.

- در صورت نقص در تامین و یا عدم موجودی کالای مورد توافق و در صورتي كه سيستم ها و يا متعلقات جانبي با مشخصات فني بالاتر نيز موجود نباشد آچيلان دُر مجاز به استفاده از اقلام موجود در انبار خود با مشخصات فني پايين تر جهت راه اندازي سيستم ها مي باشد و موظف است پس از تامين کالای مورد توافق نسبت به جایگزینی و تحویل کامل بدون دریافت هیچ هزینه ای اقدام نماید و يا در صورت عدم امكان نسبت به مرجوع نمودن مبلغ مابه التفاوت مربوطه به خريدار اقدام نماید.

- آچيلان دُر مسئول نقض حقوق شخص ثالث برای کالای تحویل شده نمی باشد لذا چنانچه خریدار براساس نقشه ها، ابعاد و سایر اطلاعات، كالاي خریداری شده را جهت شخص و یا ارگان ثالثی در نظر گرفته باشد، آچيلان دُر مسئول تعهدات ایشان نبوده و هرگونه تغییر در توافقات طرف ثالث به عهده ی خریدار می باشد لذا در این مورد آچيلان دُر باید از ادعای شخص ثالث در بروز هرگونه توافقات ذیربط که در جریان آن نبوده است عاری از مسئولیت بماند.

در صورتی که خریدار شرایط تحویل کالا و یا بسته بندی و شکل آن را تغییر دهد، ارائه هرگونه سرویس دهی ملغی و حق اعاده ی حیثیت از مالکیت و نام برند برای شرکت آچيلان دُر محفوظ خواهد ماند.