news

معرفی درب اتوماتیک ریولوینگ و نحوه کارکرد آن

درب اتوماتیک ریولوینگ ( درب چرخشی یا درب گردان ) معمولا از سه یا چهار درب شیشه ای تشکیل می شود .

درب اتوماتیک ریولوینگ چیست

درب اتوماتیک ریولوینگ ( درب چرخشی یا درب گردان ) معمولا از سه یا چهار درب شیشه ای تشکیل می شود که بر روی یک میله به عنوان شفت مرکزی نصب می شود . این درب ها حول محور میله و در داخل یک محفظه استوانه ای شکل قرار گرفته و به وسیله فشار پشت درب ها حرکت می کنند.

در درب اتوماتیک ریولوینگ هیچ نیرویی به عنوان انرژی اولیه استفاده نمی شود. نیروی فشار در پشت درب ها اعمال می شود و باعث می شود درب حرکت چرخشی و گردان خود را داشته باشد. این درب ها در زمینه مصرف بهینه انرژی، صرفه جویی انرژی و همچنین خاصیت اتوماتیک وار بودن، در دنیا شهرت فراوانی دارند .

درب اتوماتیک ریولوینگ به عنوان سیستم گردش هوا نیز استفاده می شود به این صورت که درب های نصب شده بر روی شفت اصلی به عنوان بالشتک هوا عمل کرده و باعث حرکت جریان هوای گرم و سرد در داخل ساختمانها می شوند . در نتیجه این درب ها و همچنین درب اتوماتیک آچیلان درباعث کاهش دما و خنک شدن ساختمان یا ورودی ها خواهند شد .

همچنین استفاده از باله های چرخشی در این درب ها باعث می شود که گرد و غبار و وزش باد بر روی این درب ها اثر نداشته باشد. در نتیجه به صورت کامل این درب ها مانع ورود ذرات گرد و خاک به داخل ساختمان می شوند .

اندازه درب اتوماتیک ریولوینگ

سایز درب اتوماتیک ریولوینگ می تواند متغیر باشد . درب های گردان با قطر استوانه ای بزرگ حتی می توانند کالسکه های بچه و یا چرخ های دستی را نیز به داخل ساختمان ها هدایت کنند. بزرگترین درب گردان دنیا در اروپا نصب شده است. این درب 5.2 متر ارتفاع و بال هایی به طول 4 متر دارد. (قطر استوانه اصلی درب حدود 8 متر است.)

درب اتوماتیک ریولوینگ از بال هایی با جنس شیشه ساخته می شود. این شیشه ها باعث می شوند که مردم در هنگام استفاده از درب ها یکدیگر را دیده و زمانبندی چرخش درب را هماهنگ کنند. همچنین برای جلوگیری از سریع چرخیدن درب ها بر اثر فشار زیاد نفرات و آسیب دیدن نفرات دیگر، از سیستم کنترل سرعت در این درب ها استفاده می شود .

در نسخه های قدیمی درب اتوماتیک ریولوینگ در زیر درب ها چرخ هایی قرار می گرفت تا فرآیند چرخش درب را آسان تر کند. اما امروزه با استفاده از شفت مرکزی و محور گردش مناسب در محفظه استوانه ای دیگر از این چرخ ها استفاده نمی شود .

امنیت درب اتوماتیک ریولوینگ

درب اتوماتیک ریولوینگ به دلیل چرخشی و گردان بودن ممکن است در نگاه اول از امنیت کمی برخوردار باشد. اما تابحال و بعد از چند دهه استفاده از این درب ها تنها یک مورد مرگ بر اثر استفاده نادرست از این درب ها در دنیا ثبت شده است. درب اتوماتیک ریولوینگ با استفاده از سنسور های کنترل سرعت و همچنین حسگر های ایمنی افراد امنیت بسیار بالایی را در کارنامه خود ثبت کرده است .

استفاده از درب اتوماتیک ریولوینگ در فرودگاه ها و مراکز تجاری نیز باعث شده است که مسیر ورود و خروج افراد در درب ها محدود به حرکت درب باشد. به همین دلیل زمانی که یک فرد بخواهد خلاف جهت درب از آن استفاده کند و از درب خارج شود، سیستم های ترمز درب عمل کرده و مانع حرکت درب به خلاف جهت حرکت می شوند. همچنین در نسخه های پیشرفته از درب اتوماتیک ریولوینگ از شیشه های ضد گلوله استفاده می شود .چرخش درب اتوماتیک ریولوینگ

با توجه به اقبال گسترده و استفاده زیاد از درب اتوماتیک ریولوینگ در دنیا حرکت این درب ها حول محور شفت به صورت یک استاندارد در آمده است. همچنین برای جلوگیری از چرخش در جهت های مخالف از مکانیسم های ضد چرخش استفاده شده است .

در بیش از 90 درصد کشور های استفاده کننده از این درب ها ، حرکت چرخشی این درب ها از سمت راست به چپ می باشد. یعنی مردم می توانند از سمت راست در وارد و از سمت چپ در خارج شوند، در واقع به اصطلاح ، درب خلاف جهت عقربه های ساعت حرکت می کند. اما در کشورهایی مثل استرالیا یا نیوزیلند درب به صورت حرکت از چپ به راست می باشد و جهت چرخش درب در جهت عقربه های ساعت می باشد .

محل های مورد استفاده درب اتوماتیک ریولوینگ

علاوه بر فروشگاه ها و هتل ها از درب اتوماتیک ریولوینگ در محل هایی که برای ورود نیاز به پرداخت هزینه می باشد نیز استفاده می شود . محل هایی مانند سینماها یا ورزشگاه ها که برای ورود افراد هزینه ورودی دریافت می شود محل مناسبی برای نصب این درب ها می باشد. این درب ها با استفاده از یک کنترل از راه دور هدایت می شوند و افراد بدون پرداخت هزینه امکان وارد شدن و حرکت در مسیر را نخواهند داشت .

استفاده از درب اتوماتیک ریولوینگ برای ساختمان های اداری ، مراکز خرید ، نمایشگاه ها ، مراکز کنفرانس، سالن های همایش ، ایستگاه های ورود و خروج مترو، راه آهن و هتل ها مناسب خواهد بود .

منتظر تماس شما هستیم

میتوانید با شرکت تماس تلفنی داشته باشید تا ما در اسرع وقت به شما اطلاعات و کمک لازم را بدهیم.

ما در 24 ساعت شبانه روز آماده هستیم تا به یاری شما بشتابیم.