news

ویژگی های درب و پنجره ترمال بریک

ترمال بریک (Thermal Break) به معنی شکست حرارتی است. درب و پنجره ترمال بریک دو جداره هستند .

درب و پنجره ترمال بریک چیست؟

پنجره ها نقش مهمی در هر ساختمان دارند. علاوه بر اینکه درب و پنجره ترمال بریک نمای زیبایی به آن می بخشند، در روشنایی، تهویه، عایق صوتی و حرارتی ساختمان نیز نقش دارند. ترمال بریک (Thermal Break) به معنی شکست حرارتی است. درب و پنجره ترمال بریک دو جداره هستند و طوری ساخته شده اند که استفاده از آن انتقال گرما و سرما به داخل و خارج ساختمان را به صفر می رساند. در واقع این نوع درب و پنجره ها عایق صد در صدی حرارت هستند.این سیستم ابداع اروپا است. بین جدار داخلی و خارجی درب و پنجره های ترمال بریک، لاستیک پلی آمید قرار می گیرد که به هیچ عنوان اجازه نفوذ گرما، سرما و صدا به داخل را نمی دهد. پلی آمید در دمای بالا و در مقابل مواد شیمیایی، اشعه یا آب خاصیت خود را از دست نمی دهد که عامل مهمی در کیفیت و طول عمر محصول محسوب می شود. در ساخت درب و پنجره ترمال بریک از اجزایی مانند قاب پنجره که همان فریم اصلی آلومینیومی است، یراق آلات که بسته به نحوه باز شدن پنجره می تواند متفاوت باشد، شیشه و نوار درزبند استفاده شده است.

تفاوت درب و پنجره ترمال بریک و معمولی

درب و پنجره های آلومینیومی 2 نوع هستند: ساده و ترمال بریک. در تولیدات دو جداره معمولی از گاز یا میله های جدا کننده به عنوان عایق استفاده می شود. این محصولات نسبت به نوع ترمال بریک عایق گرمایی و صوتی سطح پایین تری هستند. بنابراین به طور کامل نمی توانند مانع انتقال حرارت یا صدا به داخل یا خارج از ساختمان شوند. به همین دلیل درب و پنجره های دو جداره معمولی باعث اتلاف انرژی بیشتری می شوند. اما در انواع درب و پنجره ترمال بریک از لاستیک پلی آمید بین جدار بیرونی و داخلی پنجره به عنوان عایق استفاده می شود که عایق صوتی و حرارتی کامل و بی نقصی است. در مقایسه با انواع معمولی پنجره های دو جداره، درب و پنجره ترمال بریک 1000 بار کمتر صوت یا حرارت را انتقال می دهند. در نتیجه اتلاف انرژی در آنها صورت نمی گیرد.پنجره های معمولی آلومینیومی معایبی مانند احتمال کنده شدن رنگ یا به اصطلاح رنگ پریدگی، نیاز به روغن کاری، عایق نسبی صدا و حرارت و اتلاف انرژی داشتند. برطرف شدن این معایب در نوع ترمال بریک آن را به نوع بی نظیری از درب و پنجره های آلومینیومی تبدیل کرده است.

مزیت درب و پنجره های ترمال بریک

1- به دلیل اینکه درب و پنجره ترمال بریک عایق صوتی و حرارتی بی نقصی هستند، در بهینه سازی مصرف سوخت بسیار موثرند و مانع از اتلاف منابع انرژی می شوند.

2- استحکام و طول عمر بالای لایه های پلی آمید باعث مقرون به صرفه بودن استفاده از درب و پنجره ترمال بریک نسبت به پنجره های معمولی شده است.

3-مقاومت بالا در برابر فرسودگی ناشی از عوامل محیطی مثل تابش آفتاب، باران، دمای بالا و ... یکی دیگر از ویژگی های این محصولات است.

4- درب و پنجره ترمال بریک غیر قابل اشتعال هستند و ضریب ایمنی بالایی دارند.

5-آنها کم وزن و سبک هستند.

6- قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست از مزیت های دیگر درب و پنجره ترمال بریک است.

7- زیبایی و تنوع رنگ و طرح این محصول جلوه خاصی به آن بخشیده است و امکان انتخاب را برای هر نوع سلیقه ای فراهم می کند.قیمت درب و پنجره ترمال بریک

عوامل متعددی بر قیمت درب و پنجره ترمال بریک تاثیرگذار است. به عنوان مثال نوع طرح، یک تکه بودن یا دو تکه بودن پنجره، نوع لاستیک و نوع یراق آلات به کار رفته و ابعاد آن همه در قیمت آن موثر است. قیمت آنها بر اساس متر مربع تعیین می شود. به طور کلی قیمت درب و پنجره ترمال بریک به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد بیشتر از تولیدات آلومینیومی دیگر است.

به دلیل اینکه قیمت آلومینیوم خام همراه با نوسانات ارزی تغییر می کند، نمی توان قیمت ثابتی برای درب و پنجره ترمال بریک درنظر گرفت.نوع لاستیکی که برای درب و پنجره ترمال بریک به کار می رود متفاوت است. عموما از لاستیک های EMDP یا PVC استفاده می کنند که در کیفیت و طول عمر با یکدیگر تفاوت دارند. به همین دلیل قیمتشان نیز فرق می کند. لاستیک EMPD از قویترین و با دوام ترین لاستیک های عایق است و کیفیت خود را در طول زمان حفظ می کند. بنابراین قیمت بالاتری دارد.

بسته به اینکه در ساخت درب و پنجره ترمال بریک از یراق آلات آلمانی، چینی، ترکی و ... استفاده شود قیمت ها نیز متفاوت خواهد بود.

معایب درب و پنجره های ترمال بریک

قاب آلومینیوم نسبت به آهن یا مواد دیگر برای ساخت درب و پنجره مناسب تر است. زیرا نسبت به آنها سبک تر و قوی تر است و در برابر تغییرات آب و هوا و شرایط محیط مقاومت بالاتری دارد. اما به طور کلی آلومینیوم رسانای خوبی برای گرما است، در نتیجه عایق مناسبی برای فصل سرما و زمستان نیست و نمی تواند در برابر گرمای تابستان از خود محافظت کند. بنابراین قاب به کار رفته در محصول نیز، حتی اگر از نوع درب و پنجره ترمال بریک باشد، می تواند باعث از دست رفتن گرما یا سرمای ساختمان شود.

منتظر تماس شما هستیم

میتوانید با شرکت تماس تلفنی داشته باشید تا ما در اسرع وقت به شما اطلاعات و کمک لازم را بدهیم.

ما در 24 ساعت شبانه روز آماده هستیم تا به یاری شما بشتابیم.