news

کاربرد پنجره آلومینیومی ترمال بریک چگونه است

انتخاب پنجره آلومینیومی ترمال بریک ، در واقع یک راه حل سبز است که به شما این امکان را می دهد که از مزایای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در منزل خود استفاده کنید.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟

پنجره آلومینیومی ترمال بریک Aluminum Thermal Break Window ، از نوع پنجره هایی است که در تولید قاب آن از دو فریم آلومینیومی استفاده شده و یک مانع در بین قاب پنجره های داخلی و خارجی قرار گرفته است تا از هدر رفتن انرژی حرارتی از طریق آلومینیوم های هادی، جلوگیری کند. انتخاب خرید این پنجره ها، یک انتخاب سازگار با محیط زیست است و همچنین از لحاظ صرفه جویی در انرژی، مناسب است. انتخاب پنجره آلومینیومی ترمال بریک ، در واقع یک راه حل سبز است که به شما این امکان را می دهد که از مزایای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در منزل خود استفاده کنید.

نحوه کارکرد پنجره آلومینیومی ترمال بریک چگونه است؟

اگر دمای خارجی در مقایسه با دمای داخلی بسیار پایین باشد، یک پنجره با پروفیل آلومینیومی یک پل حرارتی ایجاد می کند و گرمای داخلی را به سمت محیط خارجی هدایت می کند. این اثر باعث هدر رفتن بخش بزرگی از انرژی مصرف شده توسط سیستم سرمایش و گرمایش محیط شما می گردد. در نهایت، در تابستان، شما خنکی سیستم تهویه مطبوع خود را از دست خواهید داد. شکاف حرارتی thermal break یا مانع حرارتی thermal barrier، یک عنصر با هدایت حرارتی کم است که در قاب پنجره جاگذاری می شود تا باعث کاهش یا جلوگیری کردن از جریان انرژی حرارتی بین مواد رسانا گردد. این عنصر جداکننده بین فریم های داخلی و خارجی قرار می گیرد تا از انتقال حرارت از طریق قاب بیرونی جلوگیری کرده و در قاب داخلی متراکم شود. شکاف حرارتی (از پلی آمید polyamide یا پلی اورتان polyurethane ساخته شده که به صورت مکانیکی در پنجره آلومینیومی ترمال بریک پرس شده است. هدایت حرارتی این عناصر یک هزار بار کمتر از آلومینیوم و صد برابر کمتر از استیل می باشد. علاوه بر مزایای حرارتی، این عناصر باعث کاهش میزان انتقال صدا توسط ارتعاشات نیز می گردند.

ویژگی های پنجره آلومینیومی ترمال بریک کدامند؟

ویژگی های این پنجره ها عبارتند از:

- قطع ارتباط پروفیل آلومینیومی داخلی از سطح بیرونی

- امکان متفاوت شدن رنگ پروفیل داخلی ساختمان با رنگ پروفیل سطح بیرونی

- امکان نصب شیشه های پنجره آلومینیومی ترمال بریک به صورت تک، دو یا سه جداره در قاب پنجره آلومینیومی ترمال بریک

- عایق بندی فضای درونی ساختمان و جلوگیری از هدر رفت انرژی داخلی ساختمان

- جلوگیری از تبادل گرما و سرما، و مناسب برای نواحی گرمسیری یا سردسیری

- کاهش میزان انتقال سر و صدای بیرون ساختمان به داخل

- دارا بودن استحکام و مقاومت زیاد تیغه های پلی آمید در برابر مواد شیمیایی و اشعه UV

- دارا بودن تمامی قابلیت‌های پنجره‌های یو پی وی سی

- زیبایی و ظرافت در نمای ظاهری پنجره آلومینیومی ترمال بریک

- برخورداری از تنوع زیاد در فرم پنجره ها

- گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع فرم های بازشو پنجره هابرتری های استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک کدام است؟

پنجره آلومینیومی ترمال بریک ، علاوه بر دارا بودن تمام قابلیت های پنجره های UPVC ، نکات منفی این نوع پنجره ها را ندارد. این نکات عبارتند از:

- امکان رنگ کردن پروفیل های آلومینیومی پنجره

بیشتر از 200 رنگ گوناگون برای رنگهای پودری الکترواستاتیک وجود دارد که این تنوع رنگ به راحتی در اختیار استفاده ‌کنندگان پروفیل آلومینیوم قرار می گیرد. پس از رنگ کردن پنجره آلومینیومی ترمال بریک ، آنها را در کوره می‌گذارند که باعث می شود، رنگ سخت شده و در برابر ضربه و ریختگی مقاوم گردد.

- امکان آنودایز کردن Anodizing پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک

آنودایزینگ یک فرآیند الکتروشیمیایی است که سطح فلز را به یک پوشش اکسیدی آنودایز مقاوم، تبدیل می کند. آلومینیوم یک فلز ایده آل برای آنودایز کردن است. بنابراین آلومینیوم به عنصری برای استفاده در دکوراسیون، بادوام، و مقاوم در برابر خوردگی، تبدیل می گردد. در اینصورت علاوه بر تنوع و زیبایی رنگ‌ آمیزی، سیستم پوشش آنوادایز، نیز برای پنجره آلومینیومی ترمال بریک قابل انجام است که سختی و دوام و زیبایی پروفیل‌های آلومینیوم را چندین برابر می کند.

- عدم تغییر شکل پروفیل آلومینیوم

یک نکته منفی دیگر در مورد پنجره های UPVC در مقابل پنجره آلومینیومی ترمال بریک ، این است که پروفیل این پنجره ها در برابر تابش نور مستقیم خورشید و دمای بیش از 50 درجه نمی-توانند مقاومت کنند و حداکثر پس از 15 سال، در راستای پروفیل ها تابیدگی ایجاد می شود که به اجبار باید تعویض گردند. ولی پروفیل آلومینیوم تغییر شکل نداده و برای مناطق آفتابی و گرمسیری ایران بسیار مناسب است.

- عدم تغییر رنگ پنجره آلومینیومی ترمال بریک

طبق نظر کارشناسان، عمر مفید در و پنجره های یوپی وسی در مقایسه با پنجره آلومینیومی ترمال بریک 20 تا 25 سال است و بعد از آن امکان تغییر رنگ پنجره های تحت تابش مستقیم آفتاب و اشعه زیاد وجود دارد که رنگ آن را از سفیدی به زردی تغییر می دهد و باعث از بین رفتن زیبایی نمای ساختمان می گردد. پنجره آلومینیومی ترمال بریک با استفاده از ترفندهای آنودایزینگ و کوره های الکترواستاتیکی برای همیشه رنگ و زیبایی خود را حفظ خواهند کرد.

چگونه از عرق کردن پنجره های آلومینیومی جلوگیری کنیم؟

پس از استفاده از لباس خشک کن یا استحمام یا دوش گرفتن، رطوبت بیش از حد در هوا وجود خواهد داشت. برای جلوگیری از تشکیل تراکم رطوبت، لازم است کارهایی انجام دهید. دمای ترموستات محل خود را به 18.5 تا 20 درجه سلسیوس کاهش دهید. سعی کنید که درب حمام را تا آنجا که ممکن است بسته نگه دارید، پنجره های حمام رو به خارج ساختمان را باز کنید و دستگاه تهویه حمام را روشن نگهدارید. مطمئن شوید که دستگاه تهویه لباس خشک کن به خوبی کار می کند و رطوبت را به خارج از ساختمان هدایت می کند. با مراقبت از پنجره آلومینیومی ترمال بریک، زیبایی نما و استحکام پنجره های ساختمان خود را برای همیشه حفظ خواهید کرد.

منتظر تماس شما هستیم

میتوانید با شرکت تماس تلفنی داشته باشید تا ما در اسرع وقت به شما اطلاعات و کمک لازم را بدهیم.

ما در 24 ساعت شبانه روز آماده هستیم تا به یاری شما بشتابیم.