اخبار آچیلان در

آخرین اخبار

درب های کشویی و مصرف بهینه انرژی
درب های کشویی و مصرف بهینه انرژی
درب های اتوماتیک کشویی و مصرف بهینه انرژی طی سالیان اخیرتلاش کشورهای توسعه یافته به بهینه سازی مصرف انرژی و جایگزینی انرژی های ارزان تر و سالم تر نسبت به نفت معطوف شده…
طی سالیان اخیرتلاش کشورهای توسعه یافته به بهینه سازی مصرف انرژی و جایگزینی انرژی های ارزان تر و سالم تر نسبت به نفت معطوف شده است. در کشور ما هم با توجه به مصرف بیش از حد استاندارد انرژی در مصارف خانگی، تجاری و عمومی، به الگوسازی در مصرف نیاز داریم. هر 10 سال یک بار میزان مصرف سوخت در ایران 2 برابر می‌شود. درحالیکه میزان سوخت مصرفی جهان در حدود هر 40 سال یک بار 2 برابر می‌شود. یعنی رشد مصرف سوخت در ایران در مقایسه با میانگین جهانی 4 برابر بیشتر سوخت مصرف می‌کرده است. بنابراین باید درجستجوی راهکارهای مصرف بهینه انرژی باشیم. یکی از بدیهی ترین راه های هدر رفت انرژی، ورودی های منازل و ساختمان های اداری و تجاری می باشد. دربهای اتوماتیک کشویی راه کاری کم هزینه، ساده و در عین حال کلیدی در کنترل دمای داخلی و بیرونی ساختمانها می باشد که از هدر رفت دمای داخلی ساختمانها جلوگیری میکند.
 
ضرورت بهینه سازي مصرف انرژي
علاوه بر بار اقتصادي عوامل دیگري نیز وجود دارد که ضرورت بهینه سازي مصرف انرژي را می رساند
-استفاده بی رویه از انرژي فسیلی که باعث افزایش آلودگی محیط زیست می شود.
- بالا بودن رشد جمعیت و نیاز به تقاضاي بیشتر انرژي
- محدودیت منابع انرژي به دلیل تهدیدناپذیر بودن آن
- رشد بالاي مصرف انرژي به دلیل الگوي ناصحیح مصرف انرژي
- عدم وجود سیستم بازیافت انرژي
- وجود صنایع و کارخانجات فرسوده
- متکی بودن اقتصاد ملی به درآمدهاي نفتی
-افزایش گازهاي گلخانه اي و باران هاي اسیدي
 
راهکارهایی جهت کاهش مصرف انرژی
- نظارت کافی بر اجرای مقررات ملی ساختمان
- بازنگری آیین نامه ها و قوانین شهرسازی با ملحوظ نظر قراردادن اصول بهینه سازی و عدم اتلاف انرژی.
- تلاش های هماهنگ و مستمر در جهت تحقق بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی از طریق سازمان های دولتی و خصوصی در کشور.
- توسعه همه جانبه دولت الکترونیک.
- تلاش در جهت جایگزین کردن گاز به جای بنزین.
- حرکت از کثرت به وحدت سازمان های متولی امور انرژی کشور.
- تجهیز همه جانبه ناوگان حمل و نقل عمومی.
- استفاده از منابع تجدیدپذیر و پایان ناپذیر انرژی.
- اعمال اجباری استانداردهای بین المللی بر روی محصولات صنعتی.
- جلوگیری از تولید خودروهای غیراستاندارد
در دنیای تکنولوژیک امروز، حفظ منابع طبیعی و همچنین صرفه جویی و ذخیره انرژی یکی از اصلی ترین و اساسی ترین اهداف هر فردی به شمار می رود. در چنین شرایطی است که استفاده از کالاهای صنعتی ای که در بهینه سازی این منابع به ما کمک می کنند از اهمیت دو چندانی برخوردار می گردد. یکی ازاین کالاها دربهای اتوماتیک میباشد.
در ساختمانهای اداری بزرگ با درب معمولی، میزان جابجایی هوا بین دو محیط بالغ به 850 متر مکعب در دقیقه می باشد. اختلاف فشار هوا مابین فضای داخلی اماکن و ساختمان ها با محیط بیرونی، باعث اتلاف انرژی بسیار زیادی میگردد. به عنوان مثال در فصل زمستان بعلت چگالی کمتر هوای گرم در محیط داخلی ساختمانها، به محض باز شدن دربها، هوای سرد که دارای چگالی بیشتری می باشد، وارد محیط ساختمان شده و در لایه پایینی هوای گرم قرار می گیرد، این افت دما در محیط های داخلی، نیاز به مصرف بیشتر انرژی برای گرمایش هوای سرد ورودی دارد. دربهای اتوماتیک راه حل این مشکل میباشد. برخلاف تصور عمومی که دربهای اتوماتیک را پُر هزینه میدانند،اینگونه دربها بسیار اقتصادی بوده و اثرات مفید زیادی از جمله کاهش مصرف انرژی دارد.
 
درب اتوماتیک اسلایدینگ یا کشویی
دربهای اتوماتیک به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام برای منظوری خاص طراحی و مهندسی شده اند. یکی از این درب ها درب اتوماتیک اسلایدینگ یا کشویی می باشد که نسبت به سایر انواع درب از کابرد و طرفداران بیشتری برخوردار می باشد. در واقع درب اتوماتیک اسلاید یا اسلایدینگ نامی است که به درب اتوماتیک شیشه ای اسلاید داده شده است و این دو درب از نظر نوع کارکرد یکسان می باشند و متفاوت نیستند. دلیل اصلی نام گذاری آنها هم این است که این دربها به حالت اسلاید باز و بسته می شوند. از دیگر اسامی ای که برای نام گذاری این درب ها استفاده می شود درب اتوماتیک کشویی می باشد که به نوعی معادل فارسی کلمه اسلاید می باشد و به حالت باز و بسته شدن آن نیز اشاره دارد. اما خطاب این درب با این نام درست نبوده و نام تخصصی و صحیح آن همان اسلایدینگ یا اسلاید می باشد.
مراکز استفاده کننده از دربهای اتوماتیک کشویی
استفاده از درب اتوماتیک در مراکز علمی، دانشگاه ها و کتابخانه ها، سیتی سنترها، مجتمعهای تجاری، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری،انبار کالا ها، خدمات باربری و ...
از مهمترین مزایای دربهای اتوماتیک کشویی:
- امن بودن این سیستم ها قابلیت تقویت بیشتر در برابر سرقت را دارا می باشند(Be Safe)
- رفاهی (فروشگاه ها)-(Be Convenient)
- بهداشتی (یمارستان ها)-(Be Hygienic)
- سرعت بخشیدن به کار(مصارف صنعتی)-(Be Fast)
- صرفه جویی در مصرف انرژی از جهت کنترل ورود و خروج هوا و همچنین این دستگاه ها -دارای مصرف برق بسیار پایینی می باشند(Saving Energy).
 
درست از لحظه ای که وارد ساختمان می شوید دربهای اتوماتیک کشویی ورودی نشان می دهد که شما چقدر بر روی محیط اطراف خود از نظر حرارت تاثیر می گذارید. این سیستم ها در نگهداری هوای گرم در داخل در حین وجود هوای سرد در بیرون بسیار مناسب می باشد. همچنین در نگهداری هوای گرم در محیط داخل ساختمان بسیار موثر است. کاهش زمان های باز و بسته شدن درب به طور کلی مقدار تغییر در هوا را کاهش می دهد و در نتیجه اتلاف انرژی را تقلیل می دهد. سیستم درب اتوماتیک بهینه ساز مصرف انرژی همچنین از ورود سر و صدای بیرون به داخل ساختمان جلوگیری می کند و بدین وسیله به شما کمک می کند تا محیطی آرام و آسوده در داخل ساختمان ایجاد کنید.
 
 
1395/12/12