مقالات و آموزش‌ها

درب اتوماتیک بیمارستانی

Hygiene Automatic Doors

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی همانطور که از نامش پیداست عمدتا در بیمارستان ها، مراکز درمانی، اتاق عمل، بخش های سی تی اسکن، بخش سوانح سوختگی، رادیولوژی، عکسبرداری کاربری دارد. ولی علاوه بر موارد ذکر شده در بالا ، از درب اتوماتیک بیمارستانی در داروسازی ها، آزمایشگاهها، لابراتورها، اتاق سرور، دیتا سنتر و سازمان های اتمی نیز استفاده می شود. این مدل از درب اتوماتیک به صورت تک لت و به حالت ریلی رایج می باشد ، چرا که بحث ایزوله کردن آن در حالت های لولایی و یا ۲ لت ریلی ، کاری بسیار پیچیده و تخصصی می باشد ، مفتخرا شرکت درتیس با استفاده از کادر مجرب و حرفه ای خویش توانایی اجرای درب اتوماتیک بیمارستانی به صورت ۲ لت کشویی و لولایی را دارد. درب اتاق عمل بیمارستان باید کاملا ایزوله باشد، به گونه ای که هوای بین محیط خارجی و محیط داخلی آمد و شد نداشته باشد ، از خروج اشعه ،پرتو و مواد مضر دارویی یا رادیواکتیو نیز جلوگیری کند.

درب بیمارستانی سیل ( Seal ):

نوعی از درب برقی است و در محل هایی که نیاز به ایزوله بودن هوای پیرامون خود دارند ، درب نیز باید ایزوله باشد،مورد استفاده قرار میگیرد. حال می توان رویه ی لت این مدل از درب های بیمارستانی مانند درب اتوماتیک شیشه ای ، فریم و شیشه سکوریت باشد. یا مانند درب های ضد اشعه از لت سربی یا لت استیل استفاده کرد. بیشترین کاردبرد درب برقی seal در داخل اتاق آزمایشگاه های پاتوبیولوژی و اتاق تولید داروسازی ها می باشد. درب سیل درواقع همان درب هوابند می باشد. درب سیل ( Seal ) در اتاق های تمیز ( Clean Room ) کارخانجات مواد غذایی و داروسازی ها نیز نصب می گردد.

درب بیمارستانی هرماتیک ( Hermatic ) :

هرماتیک در لغت به معنی غیر قابل نفوذ می باشد. درب هرماتیک نوع دیگری از درب اتوماتیک بیمارستانی می باشد که در ورودی اتاق های عمل، ICU ،CCU ،ICU TB و سوانح سوختگی استفاده می شود . درب هرماتیک نوعی از درب های کشویی اتوماتیک می باشند که درصد ایزوله بودن آنها نسبت به درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ بیشتر است. از درب هرماتیک برای ورودی بخش هایی که حساس هستند و میزان انتقال میکروب، ویروس و آلودگی می بایست در آن به پایینتر حد ممکن برسد بسیار توصیه می گردد. مکانیزم این مدل در اتوماتیک، مانند درب برقی اسلایدینگ عادی می باشد ؛ یعنی شامل بخش الکترونیکی درب برقی ( اپراتور، موتور، چشمی ) می باشد و بخش مکانیکی آن با کمی تفاوت با درب برقی کشویی عادی بوده که در حالت درب هرماتیک شامل هنگر، لولا و یراق آلات مخصوص درب ایزوله بوده و لازم به ذکر است که این موارد در پکیج اصلی موجود و کل پکیج وارداتی می باشد.

درب ضد اشعه بیمارستانی :

درب ضد اشعه یا درب اتوماتیک ضد تشعشع در واقع همان درب سربی می باشد. از مهم ترین و پرکاربردترین درب های بیمارستانی ، درب سربی می باشد. سیستم الکترونیکی آن مانند سایر دربهای اتوماتیک شامل الکتروموتور، بورد الکترونیکی و سنسورهای ایمنی بوده است. ولی با توجه به وزن بالای لت های درب سربی، سیستم های پیشنهای همکاران فنی ما در شرکت درتیس استفاده از در اتوماتیک دو موتوره با قدرت لیفت بالا ، ظرفیت موتور بالا می باشد. عموما برای درب ضد اشعه می بایست از لت سربی استفاده کرد. رویه ی این مدل از درب برقی می تواند کامپوزیت، MDF، استیل باشد. ضخامت ورق سرب کوبی شده در هزینه نهایی تاثیر گذار است.حداقل ضخامت ورق سرب استفاده شده در درب سربی جهت دریافت استانداردهای لازم می بایست ۲ میل باشد.

نوشته های مشابه